Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone SE 2020’nin Satışları Rekor Kırdı!

Apple'ın yeni iPhone SE 2020'nin satışları rekor kırdı! İşte detaylar

TeknoBH Google Haberler

Apple’ın fazla eleştirilen modeli iPhone SE 2020’nin satışları rekor kırdı! Detaylar haberimizde

iphone-12-se

Akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Apple, geçen aylarda yeni akıllı telefonu olan iPhone SE 2020 modelinin tanıtımını gerçekleştirmişti. Apple‘ın söylentilerine göre yeni modellerini  “uygun fiyatlı ” olarak gösterse de ülkemizde fiyatlarının bu uygun olmadığını görebiliyoruz. iPhone SE 2020 yaklaşık olarak 5.000 TL üzerine bir fiyatla satıldığı için ciddi bir eleştirilere maruz kaldı diyebiliriz.iPhone SE 2020‘nin maliyeti ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

iPhone SE 2020’nin Satışları Rekor Kırdı!

iPhone SE 2020,tüm eleştirilere rağmen Koronavirüs salgın döneminde Apple‘ın en büyük destekçisi oldu diyebiliriz. Cihaz Nisan ayının başlarından itibaren satışa sunuldu. Çin‘de Nisan ayı içerisinde iPhone SE 2020 modelinin satışları neredeyse %24‘ünü oluşturdu. Bu sebepten ötürü Nisan ayı satışları bir önceki aya göre %160 oranında bir artış göstermiş diyebiliriz.

iphone-12-gorselleri-sizdirildi

Koronavirüs salgınından dolayı akıllı telefon satışlarında büyük bir düşüş yaşayan Apple, salgın sonrası hızlıca toparlayacağına inanıyoruz.Nisan ayı içerisin de 3.9 Milyon adet iPhone satan Appleın Mayıs ve Haziran ayları ile beraber bu sayının üzerine görmesi tahmin ediliyor. Nisan ayının başlarında satışa sunulan iPhone SE 2020‘nin Çin‘deki satış performansının önümüzde ki aylarda ne kadar olacağı büyük merakla bekleniyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu