Mobil Haberleri

iQOO Z3 GeekBench Performans Testinde Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

iQOO Z3 hakkında ki ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. Tanıtımına az bir süre kalan modelin tüm ayrıntıları ortaya çıktı. İşte merak edilen tüm detaylar

iQOO Z3 GeekBench Performans Testinde Ortaya Çıktı

Vivo, akıllı telefon sektöründe son zamanların en iyi satış yapan markaları arasında yer almayı başardı. Vivo’nun alt markası olan iQOO ise, daha çok fiyat performans modelleri üzerinde çalışmalarını sürdüren bir marka diyebiliriz. Bu sebeple iQOO markası adı altında üretilen tüm modellerin uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda söz konusu markanın Neo 5 modeli hakkında ki tüm ayrıntılar ortaya çıkmıştı. 120Hz ekran yenileme hızına sahip olan model bir hayli ilgi odağı olmuştu.

iQOO Z3 kullanıcılarına neler sunuyor?

Geekbench belgelerini incelediğimiz zaman iQOO Z3 adı verilen modelin V2073A model numarasına sahip olduğunu görüyoruz. Söz konusu model geçtiğimiz günlerde 6 GB RAM ile Google Play Console‘da görüntülenmişti. Ancak Geekbench’te listelenen modeli incelediğimiz zaman 8 GB RAM‘e de sahip olduğunu görüyoruz. Muhtemelen yeni model 6 GB ve 8 GB RAM olmak üzere iki farklı RAM opsiyonu ile karşımıza çıkacak.

iQOO Z3 GeekBench Performans Testinde Ortaya Çıktı

Ayrıca yeni model Android 11 işletim sistemi ile kutudan çıkacağı kesinleşmiş durumda. Geekbench 5 testinin sonuçlarını incelediğimiz zaman ise yeni modelin tek çekirdekli testte 688 puan, çok çekirdekli testte ise 1988 puan aldığını görüyoruz. Snapdragon 765G işlemcisine sahip olan modelin, işlemcisine göre gayet iyi bir puan aldığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Console’da ortaya çıkan verilere göre yeni modelin Full HD+ ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Bunlarla birlikte 55W değerinde hızlı şarj desteğine sahip olacağını da biliyoruz.

25 Mart tarihinde tanıtılacak olan modelin hakkında birçok detay sızdırılmış durumda. Ancak modelin fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu