Güncel Haberler

İstanbul Belediyesi Öğrencilere Ücretsiz Tablet Dağıtıyor

TeknoBH Google Haberler

İstanbul Belediyesi öğrencilere ücretsiz bir şekilde 40 bin tablet dağıtmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu müjdeyi verdi. İşte Detaylar

İstanbul Belediyesi Öğrencilere Ücretsiz Tablet Dağıtıyor

Uzaktan eğitim için her ailenin durumu tablet veya bilgisayar almaya imkan vermediği için öğrencilerin birçoğu uzaktan eğitime katılamamıştı.  Dünya genelinde ki koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu müjdeyi verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da tam 40.000 öğrenciye ücretsiz olarak tablet dağıtılacağını açıkladı. YouTube üzerinden yaptığı canlı yayın ile bu müjdeyi öğrenciler ile paylaşan İmamoğlu, dağıtılacak olan tabletlerin arkasında İBB’nin logosunun yer alacağını ifade etti. Android tabanlı tablet dağıtacak olan İmamoğlu’nun bu tabletleri gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere dağıtılacağının altını çiziyor.

İstanbul Belediyesi 40.000 öğrenciye ücretsiz tablet veriyor

Ekrem İmamoğlu konu ile ilgili olarak, “Biz göreve başladığımızda bu güzel şehrin insanlarına adil ve eşit hizmet sunacağımızın sözünü verdik. Hiçbir öğrencimizin akranlarından geride kalmasına göz yumamayız. Bu düşünceyle çalışmalarımıza başladık. Bugün ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet dağıtımına başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu tabletleri İBB’den sosyal yardım alan ailelerimizin ilkokul, ortaokul ve liseye devam eden çocuklarına ulaştıracağız. Toplamda 40 bin tablet dağıtacağız. Bu tabletler öğrencilerimizin eğitimlerine destek olacak. İnanıyorum ki onlar da derslerine dört elle sarılacak ve ülkemizin geleceğinde çok önemli görevlere gelerek, başarılı işlerin altına imza atacaklar. Ulu Önder Atatürk’ün izinde, aklın, mantığın, bilimin ışığında yol alan gençler olarak göğsümüzü kabartacaklar.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Peki, İstanbul Belediyesi’nin ücretsiz olarak dağıtacağı bu tabletlere başvurular nasıl yapılacak, yapılması gereken aşamalar neler?

Evinde ilköğretim ve lisede okuyan 3 ve daha az öğrencinin bulunduğu ailelere 1 tablet, 4 ve üzeri öğrencinin bulunduğu ailelere ise 2 tablet desteği verilecek.

Yapılan açıklamalarda bedava tablet başvurusu alınmayacağı, tıpkı 1.faz pandemi yardımı sürecinde olduğu gibi sosyal destek alan ailelere otomatik olarak tablet dağıtımı yapılacağı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet ekipleri ailede eğitim gören çocuk sayısına göre sosyal destek alan ailelerin adreslerine göre tabletleri teslim edecek.

Kaynak
cnnturk

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhabalar bize derslerimize katilabilmemiz için bir cihaz lazım babam şoför olduğu için telefonuyla giremeyiz annemin telefonumda kırık olduğu için derse giremiyo ondan derlerimizden geri kalıyoruz lütfen bize tablet hediye edebilirmisiniz

  2. Merhabalar bize derslerimize katilabilmemiz için bir cihaz lazım babam şoför olduğu için telefonuyla giremeyiz annemin telefonumda kırık olduğu için derse giremiyo ondan derlerimizden geri kalıyoruz lütfen bize tablet hediye edebilirmisiniz

  3. iki çocuğum var derslere görmüyorlar lütfen tablet yardımı yapın yardım edin lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu