Güncel Haberler

İstanbul Bilişim iflas mı ediyor?

TeknoBH Google Haberler

Uzun süredir hakkında birçok şikayetler bulunan İstanbul Bilişim iflas mı ediyor?  Konu ile ilgili bütün detaylar

istanbul-bilisim-iflas-mı-ediyor

Uzun bir süredir hakkında şikayetler olan İstanbul Bilişim‘de beklenen karar verildi. Şirket geçtiğimiz günlerde konkordato ilanını açıkladı. E-Ticaret sisteminde birçok ürünü piyasa fiyatının altında satan, daha sonrasında satın alınan ürünleri müşterilere teslim etmeyen marka hakkında Şikayetvar.com‘da 25 bini aşkın şikayetler bulunuyor.

İstanbul Bilişim iflas mı ediyor?

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan marka, şu sözleri söyledi: ” Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardından tüm dünyayı saran Koronavirüs salgını ile dünya genelinde üretim,tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır. Bunun akabinde aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medyada çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece girmiştir. Konuya hakim olmayan tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz panik içerisinde firmamız aleyhine haksız bir takım yaptırımlar sağlanması için icra vs. gibi süreçleri kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizi de yitirmemize neden olmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.

Şirketimizin kaynakları yaşadığımız geçici likidite zorluğunu aşmaya fazlası ile yeterlidir. Bu süreç, markamızın yaşadığı zorlukları geride bırakarak, İstanbul Bilişim’i sağlam adımlarla ileri doğru taşıyacaktır. İstanbul Bilişim’in hedefi, markamıza olan güveni ve yaratılan müşteri memnuniyetini arttırarak sürdürmektedir. Bu amaçla başlattığımız yeniden yapılandırma bilgisini kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmak istiyoruz.

Geçici süreli bu durumu iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizin anlaşyış ve destekleri ile geride bırakacağımıza ve yolumuza emin adımlarla devam edeceğimize inancımız tamdır. İstanbul Bilişim, perakende sektörünün %100 milli sermayesi ile müşterilerine ve sektöre hizmet etmeye devam edecektir. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen tüm İstanbul Bilişim ailesi ve dostlarına teşekkürü borç biliriz. “

İstanbul Bilişim‘den ürün siparişi veren ve hala ürünleri teslim almayanlar için ne olacağı henüz belli değil. Lakin konkordato ilan edildiği için şirketin mali durumlarının düzeltme ihtimallerinin de olduğunu belirtmek isteriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu