Güncel Haberler

İstanbul Bilişim’e dolandırıcılık davası açıldı!

Türkiye çapında birçok kullanıcıyı mağdur eden İstanbul Bilişim'e dolandırıcılık davası açıldı!

TeknoBH Google Haberler

Binlerce kişinin mağduriyeti ile gündemden düşmeyen İstanbul Bilişim’e dolandırıcılık davası açıldı! İşte Detaylar

istanbul-bilisim-dolandiricilik-dava-acildi

Birçok insanı mağdur eden online e-ticaret şirketi olan İstanbul Bilişim’in sahibi hakkında dolandırıcılık suçlaması ile dava açıldı. Savcılık, stokta ürün bulunmamasına rağmen çok sayıda kişiye ürün satılarak para toplandığına işaret etti.

İstanbul Bilişim’e dolandırıcılık davası açıldı!

Türkiye’de uzun zamandır tüketicilerin satın aldığı ürünleri göndermediği gerekçesiyle İstanbul Bilişim‘in sahibine dolandırıcılık davası açıldı. Türkiye genelinde 50 bini aşkın kişiye sattığı ürünleri göndermeyen şirketin açtığı konkordato davası devam ederken, kritik bir davanın da Ankara’da açıldığı ortaya çıktı.

Hürriyet’in paylaşımını yaptığı habere göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şirketten aldıkları ürünleri alamayan 4 kişinin şikayetini tek dosyada birleştirdi. Bahsi geçen 4 kişinin ürünlerini alamadıklarını ve para iadesinin yapılmadığını da bildirdi.

Savcılık, her şikayete ilişkin İstanbul Bilişim’in sahibi olan Nurettin Yavuz‘un ifadesini ayrı ayrı aldı. Yavuz, talimatla alınan ifadelerinde, kimseyi dolandırmadığını, ürün tedariklerinde sorun yaşadıklarını öne sürdü.

Yürütülen bu soruşturma sonrasında şirketin sahibi Nurettin Yavuz hakkında ” nitelikli dolandırıcılık ” suçlaması ile dava açıldı. Yavuz için 12 yıldan 40 yıla kadar hapis talep edildi. İddianamede, şirketin sokta bulunmayan ürünlerin satışını yaptığı, bu sayede çok sayıda kişiden para toplandığı kaydedildi. Son çıkan iddialara göre İstanbul Bilişim’in gerçek sahibi Nurettin Yavuz’un olmadığı yönünde ki tartışmalara da savcılık iddianamesinde de değinildi. İddianamede, şirketin merkez adresi İstanbul olmasına rağmen Yavuz’un Mernis kaydının Diyarbakır olması da çelişkili bulundu.

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geç bile kaldılar, notebook sipariş vermiştim adamlar 20 günün sonunda ürünü veremiyoruz stok sorunu yaşıyoruz diyip parayı gönderdiler oda bi 5 gün sürdü hesap edin artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu