Sinema ve Dizi Haberleri

İzlenmesi gereken 10 Netflix Dizisi

Koronavirüs pandemisi döneminde izlenmesi gereken 10 Netflix dizisini sizler için derledik.

TeknoBH Google Haberler

İzlenmesi gereken 10 Netflix Dizisi

 

1.The Breaking Bad (IMDb : 9.5 )

Vince Gillian tarafından tasarlanmış ve AMC kanalında yayınlanmaya başlayan bir drama ,suç dizisi olan Breaking Bad , 20 Ocak 2008’de yayınlanmaya başladı. Yönetmen koltuğunda başarısını fazlasıyla kanıtlamış olan Seth Rogen ve Evan Goldber paylaşmışlardır.

Bir Lise’de çalışan Walter White , kendi halinde başarılı bir kimya öğretmeni olarak görev yapmaktadır.Öğretmenlik yaptığı zamanlardan kalan vakti ile oto yıkamacıda çalışıyor ve ailesinin yaşadığı maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır.Belli bir süre sonra nefes almakta zorlanan Walter , doktora gider ve yapılan testler sonucunda Akciğer kanseri olduğunu öğrenir.

Walter, polis olan arkadaşı Hank ile birlikte bir kaç saat eşlik etmek için gezintiye çıkarlar ve o sırada bir uyuşturucu baskınına denk gelir. Eski bir öğrencisini gören Walter , öğrencisini ele vermedi ve ertesi gün öğrencisi ile görüşme yapar. Uyuşturucuda büyük bir para döndüğünü anlayan Walter kimya bilimini sentetik bir uyuşturu olan meth üretimiyle birleştirme kararı alır.Kendisine özgü mavi meth üretecek ve ününü kısa sürede geniş bir kitleye duyurmuş olacaktır.

2.Our Planet (IMDb : 9.3 )

Sir David Attenborught tarafından seslendirilen Gezegenimiz (Our Planet ), ödüllü olan Planet Eart ve Blue Planet belgesellerin yönetmeni olan Alastair Fothergill’in başında olduğu Silverback Films ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (WWF) ile iş birliği yaparak hayata geçiriliyor.

Dünyanın en değerli hayvanları ile 4K kamera teknolojisi ile daha önce hiç görülmemiş görüntüleri ekranlara taşıyor ve belgesel 8 bölümden oluşuyor.

3.Rick and Morty ( IMDb : 9.2 )

Çatlak bir bilim adamının peşinden sürüklediği torunu Morty ile maceradan maceraya atılmalarını konu ediyor.Rick and Morty dizimiz her ne kadar Bilim Kurgu , Komedi kategorisinde yer alsa da aslında içerisinde çok daha fazla özellik barındırıyor, konu her ne kadar çatlak büyük baba ve torun arasında geçse de maceradan maceraya geçiyorlar. İkilinin yaşadığı macera bir bölümde paralel evrenler arasında gezerken bir başka bölümde ise insanın içerisine kurulmuş anatomi parkında devam ediyor .

 

4.Sherlock ( IMDb : 9.1 )

Londra 21.YY’da işlenen bir takım cinayetleri kıvrak zekası ile aydınlatan Sherlock Holmes karakterinin maceralarını bizlere anlatmaktadır. Dedektif’in baker sokağında bulunduğu evine bir ev arkadaşı aramaktadır ve o sırada eski orduda görev yaptığı arkadaşını şans eseri görmüştür.Orduda görev yaptığı arkadaşı Doktor John ile ev arkadaşı olmaya karar verirler.

Bulundukları şehirde bir takım cinayetler olmaya başlar ve Polis cinayeti işeyenleri bulmak için ünlü dedektif Sherlock Holmes’ten yardım ister. Dedektif polislerin bu isteğini geri çevirmez ancak kendilerinden bir isteği vardı , Dr.Watson’unda yanında birlikte çalışmasına izin vermeleriydi.

Sherlock Holmes’in kıvrak zekası sayesinde bir takım cinayetleri çözmeye başlayan dedektif , bu duruma arkadaşı Dr.Watson’da çok şaşırmaktaydı.İyi bir takım olan bu eski dostlar , şehirde gerçekleşen cinayetleri tek tek aydınlatmaya başlıyor.

5.When They See US ( IMDb : 9.0 )

Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Harlemli beş gencin hikayesini konu alan When They See Us ,gerçek yaşanmış bir olayı anlatmasıyla birlikte toplamda dört bölümden oluşan bir mini dizi , 1989’da yaşanan ve kayıtlara The Central Park Five olayı diye geçen olay sonrası 5 genç işlemedikleri ırkçı suçlardan dolayı yıllarca hapis yatıyorlar ve gerçekler yıllar sonra ortaya çıkıyor. Bölümler ortalama 1.5 Saat sürüyor , izlenmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyoruz.

6. Narcos ve Narcos Mexico ( IMDb : 8.8 )

Narcos, ilk iki sezon da Kolombiya’nın uyuşturucu imparatoru Pablo Escobar’ın hayatını ve ABD ajanlarına yakalanmasını ve üçüncü sezonda ise Kolombiya’nın diğer uyuşturucu liderlerinin yaşam tarzlarına odaklanan bir polisiye ,suç ve aksiyon dizisidir. Escobar’ın hayatını daha önce okumadıysanız büyük bir hayranlıkla izleyeceğiniz bir dizi olacak diyebilirim. Dizinin işleyişi , oyuncular ve anlatılan hikayeye inanamıcaksınız. Bölümler yaklaşık 45-50 Dk. arası sürmektedir.

7.Stranger Things ( IMDb : 8.8 )

İzleyenleri hayretlere düşerek bir dizi ,Dizi içerisinde korku ,komedi , fantastik ve dramı hep birlikte yaşayacaksınız. Hawkings adlı bir kasaba da bir çocuğun kaybolması ile başlayan gizemli bir fantastik olayları , kaybolan çocuğun bir grup arkadaşı izini bulmaya çalışırken başlarına gelenleri konu alıyor. Dizinin bölümleri yaklaşık olarak 50-60 Dk olarak paylaşılmıştır.

8.Black Mirror ( IMDb : 8.8 )

Drama , macera ve Bilim Kurgu tarzında 3’er bölümlük sezonlardan oluşan İngiliz televizyon dizisi Black Mirror ,dijital ve modern çağın yaratmış olduğu durumları ele alıyor. Dizinin işleyişi konusunda karanlık olduğu kadar da kendinizi alamıyorsunuz.

9.Vikings ( IMDb : 8.6 )

İrlanda ve Kanada ortak yapımı olan Vikingler tarihsel drama türünde bir televizyon dizisi , cesur savaşcı Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ele alıyor . Vikinglerin farklı kültürü , yaşayış biçimlerini tarihsel verilere dayanarak ele alan bir dizi , Vikingslerde gerek oyuncular gerek ekip olarak çok iyi bir dizi çıkarttıklarını da söylemeden geçemeyeceğim. Soluksuz bir şekilde izlediğim dizilerdendir.

10. La Case De Papel ( IMDb : 8.5 )

Herkesin çok iyi bildiği aslında ,İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisi olan La Casa De Papel , soygun çetesinin başında Profesör adında bulunan suç dahisi ve özenle topladığı 8 kişilik bir ekip ile İspanya Kraliyet Darphanesinde gerçekleştirdiği tarihinin en büyük soygununu ve sonrasında gerçekleşen ve hiç hesaba katmadığı olayları konu alarak başlıyor.Daha sonra ki sezonlarda ise ekip büyüyor , soygunlar büyüyor ve soygun sırasında yaşadığı problemler ise hiç beklemediği şekilde sonuçlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu