Donanım Haberleri

Karşınızda Uçan Güvenlik Kamerası Ring

Amazon'un yeni duyurduğu ve en çok beğenilen ürünler arasında yer alan Ring isimli uçan güvenlik kamerası.

TeknoBH Google Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olan Amazon, yeni ürünlerini tanıttı. Karşınızda en çok beğenilen uçan güvenlik kamerası Ring!

karsinizda-ucan-guvenlik-kamerasi-ring

Elektronik e-ticaret devi Amazon‘un ürünleri arasına yeni bir cihaz daha eklendi. Bu ürünler arasında en çok dikkat çeken uçan güvenlik kamerası Ring diyebiliriz. Temelinde drone benzeri bir cihaz olan Ring, bağlı bulunduğu stanttan havalanarak evinizin içinde uçarak sizlere görüntü aktarabiliyor.

Karşınızda Uçan Güvenlik Kamerası Ring

Evinizin belirli bir yerine takılan sensör ile iletişim kurarak olağanüstü durumlarda havalanarak o bölgeye giden Ring, kullanıcısına gerçek zamanlı video da gönderebiliyor. Bu cihaz ve özellik sayesinde evde olmasanız bile görüntülü olarak neler olduğunu takip edebiliyorsunuz.

Amazon‘un kısa bir süre önce satın aldığı Ring firması tarafından geliştirilen bu güvenlik kamerasının tam ismi Ring The Always Home Cam olarak açıklandı. Otonom uçuş yetenekleri bulunan bu kamera havalandığı şarj ünitesine geri iniş yapabiliyor. Bu arada evin haritasını çıkardığı için eşyalara herhangi bir zarar vermeden uçuş gerçekleştirebiliyorsunuz. Bahsi geçen cihazın satış fiyatı 250 dolar olarak açıklandı. Aslında bakarsanız uygun fiyatlı diyebiliriz ancak şuan ki dönemde ki döviz kurunun yüksek olması bu cihaz için ülkemizde pahalı diyebiliriz.

Ring’in özelliklerini aşağıda paylaştığımız video da izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu