Apple HaberleriMobil Haberleri

Karşınızda Yeni iPhone Katlanabilir Telefon Modeli

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone katlanabilir telefon modelini önümüzde ki yıl duyurabilir.

TeknoBH Google Haberler

Apple, katlanabilir telefon patentleri göz önüne aldığımızda, 2022 yılında yeni telefon modelini duyuracak. İşte karşınızda yeni iPhone katlanabilir telefon modeli

karsinizda-yeni-iphone-katlanabilir-telefon-modeli

Samsung, Galaxy Fold‘u geliştirip akıllı telefon pazarına sunduğu günden itibaren Apple‘ın yeni katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalıştığını tahmin ediyorduk. Apple’ın birkaç katlanabilir cihaz patenti aldığını gördük, ancak patentler tek başına bir ürünün geleceğini göstermez. Economic Daily’den yeni bir rapor, Apple’a Foxconn ve New Nikko gibi Çinli tedarikçilerden katlanabilir telefon örnekleri gönderildiği iddia ediyor.

Karşınızda Yeni iPhone Katlanabilir Telefon Modeli

Apple‘ın katlanan cihazı OLED veya microLED ekran kullanıp kullanmayacağı şuan için kesin değil. MicroLED daha yüksek parlaklık, doygunluk ve güç verimliliği sunan yeni ortaya çıkan bir ekran teknolojisi olduğundan dolayı, bu karar katlanabilir telefon üretim süreçlerini büyük ölçüde değiştirebilir.

karsinizda-yeni-iphone-katlanabilir-telefon-modeli-1

O zamana kadar Apple’ın başta ekranlar ve menteşeler olmak üzere katlanır ekranlı cihazların test aşamasına gireceği söyleniyor. Tedarik zincirine göre ekranı Samsung’un temin ettiği ve menteşelerin çoğunlukla yeni Nikko’dan geleceği ve Foxconn tarafından monte edileceği bildiriliyor.

karsinizda-yeni-iphone-katlanabilir-telefon-modeli-2

Geçtiğimiz yıllarda dizüstü bilgisayarlar rulmanları için katlama testlerin sayısı yaklaşık 20.000 ile 30.000 arasındaydı ve daha iyi özellikler için 50.000’e kadar çıktı. Bununla birlikte, cep telefonlarının test edilmesi 100.000‘den fazla test gerektirir ve teknik özellikler daha katıdır. İlk katlanabilir iPhone’un rulmanları kullanması ve geçmişte dizüstü bilgisayar işinde Apple ile yüksek derecede işbirliği yapmış olan Nippon Nippon gibi Tayvanlı üreticilerin araştırma ve geliştirme enerjisine güvenmesi bekleniyor.

karsinizda-yeni-iphone-katlanabilir-telefon-modeli-3

iPhone Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak?

Apple, yeni katlanabilir telefon modelini 2022 yılının Eylül ayında tanıtacağı söyleniyor.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu