Güncel Haberler

Klavye yarışmasının kazananı Türkler!

TeknoBH Google Haberler

Her yıl düzenlenen klavye yarışmasının lideri Türk ekip, bu yılda zirveyi bırakmadı.Üstelik bu yılda rekor kırdı!

klavye-yarismasinin-birincisi-turkler

Her yıl dünya çapında düzenlenen klavye yarışmasını her yıl olduğu gibi Türk ekip kazandı.Klavye yarışmasını INTERSTENO Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu tarafından üstlenilmiş olup on binlerce yarışcı elemeleri gerçekleşti. Bu yıl içerisinde Dünya İnternet Klavye Şampiyonası Finalleri, 1940 yarışçının katılımıyla 14 Nisan – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında yapıldı.

Klavye yarışmasının kazananı Türkler!

Her yıl düzenlenen Klavye yarışmasına katılan ülkeler  Türkiye,Arjantin,Avustralya,Belçika,İsviçre,Çekya,Almanya,Mısır,İspanya,Fransa,Hırvatistan,Macaristan,Hindistan,İtalya,Japonya,Lüksemburg,Fas,Malezya,Nijerya,Hollanda,Norveç,Yeni Zelanda,Polanya,Romanya,Rusya,İsveç,Slovakya,İngiltere,ABD ve Vietnam gibi 30 ülkenin bulunduğu yarışmada her yıl olduğu gibi kazananı Türk ekip oldu.

Anadil ve çok dilli ( 17 dil) ayrımıyla iki yarış türünde ve 4 yaş kategorisi ile yapıaln toplam 8 yarışta ki en iyi 3’er yarışçıya toplam 24 madalya verilmiştir.Gururumuz olan Türk ekip, biri dünya rekoru olmak üzere 3 şampiyonluk + 2 ikincilik +3 üçüncülük olmak üzere toplam 8 madalya kazanarak bu yılda Dünya şampiyonu oldular.

Şampiyonlukta madalya kazanan isimler;

Anadil Yarışması:

0 – 12 Yaş küçükler kategorisinde:

Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulundan Nisan Maya TUNÇOĞLU, öğrencimiz DÜNYA REKORU KIRARAK DK NET 109 KELİME

21-99 Yaş Deneyimliler kategorisinde

Ankara T.C Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığından Celal AŞKIN ” Dakikada net 153 kelime ”

Çok Dilli yarışmasında:

0-12 yaş küçükler kategorisinde

Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulundan Nisan Maya TUNÇOĞLU, 15 dil yarışmasında net 47366 vuruş yazarak kategorilerinde Dünya Şampiyonu oldular.

Her yıl düzenlenen Klavye yarışmasını bu yılda Dünya Şampiyonu olarak bizleri gururlandıran Türk ekipteki yarışmacı arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu