Sinema ve Dizi Haberleri

Korku filmi Çığlık 5’in tanıtım videosu yayınlandı!

Korku filmlerin başında gelen Çığlık serisinin yeni filmi Çığlık 5'in tanıtım videosu paylaşıldı.

TeknoBH Google Haberler

Efsane korku filmlerinden biri olan ve önümüzde ki yıllarda da yeni serisini izleyeceğimiz korku filmi Çığlık 5’in tanıtım videosu yayınlandı!

korku-filmi-ciglik-5-tanitim

Korku filmleri denildiği zaman akla ilk gelen filmlerden biri olan Wes Craven‘in de yönetmenlik koltuğunu üstlendiğ Çığlık ( Scream ) ilk olarak 1996 yılında sinema salonlarında izleyiciler ile buluşmuştu.

Daha sonrasında 1997, 2000 ve 2011 yıllarında seri haline gelen film, 2015 yılında da TV dizisi olarak uyarlanmıştı. Son filmin üstünden geçen 9 yılın ardından serinin 5. filmi için resmi Twitter hesabından bir duyuru paylaşıldı.

Korku filmi Çığlık 5’in tanıtım videosu yayınlandı!

Korku film’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım üzerinde ” 14 Ocak 2022’de ÇIĞLIK atışlarınızı duyacağız” yorumuyla yapılan bir paylaşımda ikonikleşmiş Ghostface maskesiyle birlikte filmin vizyona gireceği tarihi de öğrenmiş olduk.

Filmin bütün serisinde boy göstermiş olan Courtney Cox, Neve Campbell ve David Arquette geçmişlerinde ki korkuyla tekrar yüzleşmek zorunda kalacak. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise son dönemlerde Ready or Not filmiyle adını duyuran Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillet oturacak. Serinin dört filminde yönetmenlik koltuğunda oturan Wes Craven, 2015 yılnıda hayatını kaybetse de Çığlık markasının yaratıcısı olan Kevin Williamson, beşinci filmde de yazar kadrosunda bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu