Güncel Haberler

Koronavirüs aşısı için Türkiye ve Rusya beraber çalışacak mı ?

Koronavirüs aşı çalışmalarında Türkiye ve Rusya'nın beraber çalışacağına dair söylentiler var.

TeknoBH Google Haberler

Koronavirüs aşısı için Türkiye ve Rusya beraber çalışacak mı ? Yeni aşı ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde

COVID-19 Aşı

Anadolu Ajansı‘nın paylaşımına göre, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi‘nden (Rospotrebnadzor) yapılan açıklamalara göre Türkiye Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe ve Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova, video konferans yöntemiyle dünyayı saran Koronavirüs salgının aşısı ve ilacı için ortak bir görüşme gerçekleştirdiler.

Koronavirüs aşısı için Türkiye ve Rusya beraber çalışacak mı ?

Yapılan görüşmeler de Rusya ve Türkiye‘deki mevcut Koronavirüs salgınının durumunun ele alındığı Rusya ve Türkiye’de vakalarının azalması üzerine konular konuşulduğu söylentiler içerisindedir. Rusya ve Türkiye’nin aşı geliştirme yönünde yaptığı çalışmaların da ele alındığı kaydedilen açıklamada,”Türk tarafı, COVID-19 aşısı geliştirme konusunda ortak çalışmaya hazır olduğunu vurguladı. Bununla ilgili Rus ve Türk bilim insanlarıyla uzmanlar arasında bu konuda bilgi alışverişi için istişarelerde bulunulmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Ülkelerin COVID-19 önlemlerini gevşetme konusunda ki yaklaşımlarının da ele alındığı görüşme de Türkiye’nin salgındaki yavaşlama nedeniyle ekonomide çeşitli sektörlerin gelişmesine yönelik yöneticiler tarafından planlar yapıldığı da vurgulandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu