Güncel Haberler

Koronavirüs Aşısı Ücretsiz Mi Olacak?

Dünya genelinde birçok insanın ölümüne sebep olan Koronavirüs salgınının aşısı ücretsiz mi olacak?

TeknoBH Google Haberler

Koronavirüs aşısı ücretsiz mi olacak? Sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yanıt geldi. İşte Detaylar

putinden-aciklama-koronavirus-asisini-tescilledik

Dünya genelinde 2019 yılının sonlarına doğru yayılmaya başlayan ve Mart ayında ülkemizde görülmeye başlanan koronavirüs salgını son dönemler de etkisi daha da arttırmaya başladı. Ülkemiz genelinde koronavirüs salgını için alınan önlemler ve sokağa çıkma kısıtlamaları sonrasında bir nebze de olsa düşüş gösteren vaka sayılarından sonra, son günlerde dünya ve ülkemiz genelinde ciddi artışlar göstermeye başlamış durumda. Dünya genelinde ciddi artışlara sebep olan koronavirüs salgınının son bulması için dünya genelinde çok ciddi bir aşı ve tedavi çalışmaları sürüyor. Bu tedaviler ve çalışmalar hız kesmeden devam ederken akıllara gelen önemli sorulardan biride, koronavirüs aşısı ücretli mi olacak veya ücretsiz mi.

Koronavirüs Aşısı Ücretsiz Mi Olacak?

Uzun zamandır koronavirüs aşısı üzerinde çalışıldığını biliyoruz. Hatta geçtiğimiz haftalarda BioNTech ve Pfizer firmalarının ortaklığınd geliştirilen aşının virüse karşı %90‘ın üzerinde etkili olduğu ifade edilmişti.

Herkesinde bildiği gibi Türkiye’nin de aşı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmalar devam ederken Hürriyet Gazetesi Başyazarı Prof.Dr. Osman Mütfüoğlu tarafından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya yöneltilen soru, koronavirüs aşılarının ücretsiz olup olmayacağını ortaya çıkardı diyebiliriz.

koronavirus-asisi-ucretsiz-mi-olacak

Prof. Dr.Osman Müftüoğlu Sağlık Bakanı‘na herkesin merak ettiği soruyu yöneltti. Bakan Koca ise bu soruya ” Risk grubundaki ortalama 5 milyon kişinin aşılanması ücretsiz olarak tamamlanacak.” şeklinde yanıt verdi. Bu cevaptan diğer kalan vatandaşların aşılarının ücretli olacağını anlıyoruz. Umarız ki koronavirüs aşısının bedelini çok yüksek tutmazlar ki yaklaşık olarak 2 yıldır mücadele edilen bu salgın sonrasında maddi olarak sorunlar yaşayan tüm vatandaşlarımız da rahatlıkla aşıya ulaşabilsinler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu