Güncel Haberler

Koronavirüs aşısının seri üretimine Hindistan da başlıyor!

TeknoBH Google Haberler

Rusya Başkanı Vlademir Putin’in koronavirüs aşısını tescillediklerinin açıklamasından hemen sonra o ülkeden de açıklama geldi. Koronavirüs aşısının seri üretimine Hindistan da başlıyor! İşte Detaylar

koronavirus-asisi-icin-tarih-verildi

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin, koronavirüs aşısını bulduklarını duyurmuştu. Bu açıklamadan sonra dünya genelinde ki insanlarda büyük bir şüphe,kuşku oluşturdu. Kimileri bu haberi memnuniyetle karşılarken, kimileri de bu açıklamaya şüpheli ve kuşkulu yaklaşmıştı. Sputnik V ismi verilen aşının 3.faz işlemlerinin uygulanmadan açıklanmış olması, ABD’de tepkiye neden olurken, aşının ne kadar güvenli olduğu konusu da gündeme geldi. Birde bu duyurunun hemen arkasından Rusya Sağlık Bakanlığı Etik Komisyonu’nun önde gelen üyelerinden biri olan Prof. Alexander Chucalin‘in aşıyı eleştirip istifa etmesi de daha büyük bir şüphe uyandırdı. Bu olaylardan sonra bir açıklama da Hindistan’dan geldi.

Koronavirüs aşısının seri üretimine Hindistan da başlıyor!

Koronavirüs aşısının bulunduğunun haberini her ne kadar Rusya önce açıklamış olsa da bunun ne kadar güvenilir olduğu konusundan insanların kafasında ciddi bir soru işaretleri var. Yeni bir koronavirüs açıklaması ise Hindistan’dan geldi. Hindistan Başbakanı Narenda Modi, ülkesinin yeni tip koronavirüs aşısının seri üretime geçmeye hazır olduğu ifade etti.

koronavirüs-asisini-bulmaya-yakiniz

Hindistan bağımsızlık gününde konuşan Başbakan Mori, ” Bir değil, iki değil, üç kadar koronavirüs aşısı Hindistan’da test edildi.” ifadelerini kullandı. Bilim insanlarının onay vermesi halinde üretime başlayacaklarını açıklayan Başbakan, ayrıca her vatandaşın dijital sağlık kimliği olacağını açıkladı. Arka arkaya yapılan bu açıklamaların ardından gerçekten salgının son bulmasını sağlayacak bir tedavi veya aşı ortaya çıkacak mı? Büyük bir merak ile bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu