Güncel Haberler

Koronavirüs Hastalarını Gösteren Rokid Gözlüğü Tanıtıldı

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde birçok insanın ölümüne sebep olan Koronavirüs salgını için hastaları gösteren yeni akıllı gözlük ” Rokid ” icad edildi.

Tüm dünyanın Koronavirüs(COVID-19) ile mücadelesini görmekteyiz , Yazın gelmesi ile birlikte virüsün yayılma hızının baya bir gerilediğini görmekteyiz , Bütün ülkeler de COVID-19 virüsünün negatif yönde ilerlediğini de söylemek mümkün.

COVID-19 ile ilgili uzmanların da söylediği gibi bu virüs ile yaşamaya alışmamız da gerekiyor.Bu salgın için hala somut bir çözüm bulunamamış olması ancak Türkiye’nin elinde ki ilaçlar ile bu salgının yayılma hızının da yavaşlattığını söyleyebiliriz.

Koronavirüs hastalarını gösteren akıllı gözlük ” Rokid “

Çinli bir şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre COVID-19 taşıyıcılarıyla teması azaltmak için ” Rokid ” adında bir akıllı gözlük geliştirildi. Gözlüğün üzerinde bulunan termal kameralar sayesinde vücut sıcaklığı belli bir seviyenin üzerinde olan insanları rahat bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Elbette ki bu gözlüğün kesin bir çözüm olmadığı da aşikardır. COVID-19 ‘un farklı farklı semptomları da göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu