Güncel Haberler

Koronavirüs hastasına Türk ışın tedavisi uygulandı!

TeknoBH Google Haberler

Diyarbakır’da Koronavirüs hastasına Türk ışın tedavisi uygulandı! Uygulanan tedavi sonrasında hastaya ne oldu? İşte Detaylar

Tüm dünya koronavirüs pandemisi ile mücadele ederken bir yandan aşı ve tedavi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Zaman zaman aşı çalışmalarında belirli bir noktaya gelindiği, hatta denemelerde olumlu sonuçlar alındığı noktasında haberler duysak da henüz somut bir gelişmeyi maalesef ki göremiyoruz. Zaten aşının tüm testleri tamamlansa dahi insan sağlığına herhangi bir zararı olmadan virüse karşı bağışıklık kazandırdığı anlaşılsa bile bunun tüm dünyaya dağıtılması çok uzun zaman alacaktır. Bu durumun farkında olan kurum,kuruluşlar ve Türk hekimleri virüse karşı farklı tedavi yöntemleri geliştirmeye devam ediyor.

Koronavirüs hastasına Türk ışın tedavisi uygulandı!

Farklı tedavi yöntemlerinden en son umut veren Diyarbakır’da Koronavirüs hastasına Türk ışın tedavisi uygulandı. 2017 yılından itibaren virüs ve çeşitli mikroplara karşı denenen bu yöntem son dönemlerde tamamen koronavirüs’e odaklı geliştirildi. Diyarbakır’da bulunan 46 yaşında olan Koronavirüs taşıyıcısına uygulanan Türk ışını tedavisi başarılı oldu ve uygulanan tedavi sonrasında hastanın testi negatif çıktı.

Hasta Mahmut Orak ise ” 5 gün evde kaldım,sonra kötü olunca hastaneye tekrar yattım. Doktorlarımız tavsiye de bulunduğı Işık tedavisini kabul ettim. Daha sonra Ankara’dan heyet geldi ve ışın tedavisini uygulamaya başladılar. Beni bayılttılar ve sonra uyandım. Şu anda durumum çok güzel. Herhangi bir ağrı ve sızı çekmedim. Doktorlarımızın bütün emekleri için çok teşekkür ediyorum ” dedi.

koronavirus-tedavi-yontemleri

Diğer yandan Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Sn.Cihan Tekin‘de konuya dair açıklamalar yaptı. Tekin, durumu gurur verici bir tablo olarak nitelendirirken ” Koronavirüs pozitif olarak görünen bir hastamızın negatife döndüğü müjdesini buradan Diyarbakır’a hem de ülkemize hem de bütün dünyaya duyurmak istiyorum. Diyarbakır adına hakikaten gurur verici bir tablo. Tabi ki Diyarbakır özellikle bölge illeri açısından gerçekten önem taşıyan bir il konumunda ” ifadeleri ile sözlerini bitirdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu