Güncel Haberler

Koronavirüs Ne Zaman Bitecek? Tarih Verildi

TeknoBH Google Haberler

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ne zaman bitecek? Dünya Sağlık Örgütü’nden konu ile ilgili açıklama geldi. İşte Detaylar

Koronavirüs Ne Zaman Bitecek? Tarih Verildi

2019 yılında Çin’in Wuhan kentinde başlayan koronavirüs salgını 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmıştı. Karantina döneminin başlamasına sebep olan COVID-19 salgını için bilim insanları tüm gücüyle çalışmalarına başladı. Bilim adamlarının sıkı çalışması sonrasında aşı bulunmuştu. Fakat aşının üretimi ve herkese uygulanması zaman alacağı için salgının hemen bitmeyeceği açıklandı.

Koronavirüs ne zaman bitecek? Dünya Sağlık Örgütü açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından koronavirüs salgını için umutlandıran bir haber paylaşıldı. Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa’da ki bir numaralı ismi olan Dr. Hans Kluge salgının 2022’nin başında biteceğini açıkladı. Dr. Hans Kluge, en kötü senaryoların artık geride kaldığını ve dünyanın toplama evresine geçtiğini ifade ediyor.

Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Koronavirüs’ün mutasyona uğramış hali ortaya çıkmış ve birçok ülkede panik yaratmıştı. Mutasyona uğramış virüse karşı aşının işe yaramadığı söylentilerine karşı olarak Dr. Hans Kluge bir açıklama yaptı. Kluge, mutasyonlu virüs şimdilik büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ancak bu virüsü yakından takip ettiklerini ve aşının mutasyonlu virüste de işe yaradığını açıkladı.

dunya-saglik-orgutu-korkudan-aciklama-geldi

Herkesin bildiği üzere geçtiğimiz günlerce Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme sürecinin Mart ayında başlayacağını duyurdu. Kademeli olarak başlayacak olan normalleşme sürecinde başlangıç olarak il bazlı çalışmalar yapılacak. Okullar Mart ayında yüz yüze eğitim ile başlayacak ve sınavlar da planlandığı tarihlerde gerçekleştirileceği açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu