Apple Haberleri

Koronavirüs vakaları artınca, Apple mağazalarını tekrar kapattı

TeknoBH Google Haberler

Apple, Koronavirüs vakaları artmaya başlayınca, Florida’da bulunan 14 Apple Store’u kapatma kararı aldı. İşte Detaylar

koronavirus-vakalari-artinca-apple-magazalarini-tekrar-kapatti

Apple, müşteri kaybetmeye devam ediyor. ABD hükümetinin Çin ile kavgasından en çok zarar görenlerden biri de Apple oldu.

Koronavirüs vakaları artınca, Apple mağazalarını tekrar kapattı

Geçtiğimiz aylarda Apple, ABD’nin 25 eyaletinde ki birçok mağazasını kapatma kararı almıştı. Bu kapatma kararının en çok etkileri Koronavirüs vakalarının artması ve Floyd olayları olmuştu. Apple geçen hafta da Koronavirüs vakaları artınca,mağazalarını tekrar kapattı. Bu mağazalar, Florida,Arizona,Kuzey Carolina ve Güney Carolina’da faaliyet gösteriyordu.

Son iki gün içerisinde, Florida eyaletinin yeni Koronavirüs vaka sayısının hergün 5.000’in üzerine çıktığı görüldü. Yeni vakalarda ki artış, eyaletin bazı bölgelerinde ki plajların yeniden açılmasından sonra gerçekleşti. Hükümetten yapılan açıklamaya göre, bu artışların sebebi birçok insanın maske takmayarak plajlarda bir araya gelmesinin yol açtığını söyledi.

Durum böyle olunca, CNBC raporuna göre Apple‘ın sadece Florida‘da geçtiğimiz gün 14 mağazasını daha kapattığını açıkladı.

pablo-escobarin-kardesi-roberto-escobar-apple-dava-acacak

Apple sözcüsünün konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada ise şu sözlere yer verildi: “ Hizmet verdiğimiz bazı bölgelerde ki mevcut Koronavirüs koşulları nedeniyle, buradaki mağazaları geçici olarak kapatma kararı aldık. Durumu yakından izlediğimiz için bu adımı çok dikkatli bir şekilde atmaktayız.Ekiplerimizi ve müşterilerimizi mümkün olan en kısa sürede tekrar mağazalarımızda buluşturmayı dört gözle bekliyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu