Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Kripto Para Borsası Açmak İçin Şartlar Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Birçok kişi tarafından merak edilen kripto para borsası açma işlemleri artık eskisi kadar kolay değil. Merkez Bankası bunun için zorlu şartlar getirecek. İşte Detaylar

En Çok Kazandıran Kripto Paralar Hangileri?

Dijital varlıklarda özellikle de son dönemlerde çok ciddi derecede değişim yaşandığını biliyoruz. Bunun en önemli nedeni ise dolandırıcılık faaliyetleri diyebiliriz. Türkiye tarihinin en büyük vurgunlarından bir tanesini yapan Thodex CEO’su gibi işilerin piyasayı dolandırmasını engellemek için bazı önemli önlemler alındı. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu kripto paralar konusunda düzenlemelerin fitilini ateşledi.

Dolandırıcılık yapılmasını engellemek için Merkez Bankası yetkilerini kullanmaya karar verdi. Aynı zamanda sektörün tamamında regülasyon talepleri ortaya çıktı. Ayrıca devlet kripto para borsalarını vergiler ile düzene de sokmak istiyor. Tüm bunlar birleşince yapılacak düzenlemeler artık kaçınılmaz oldu.

Kripto para borsası açmak artık o kadar kolay değil

Merkez Bankası tarafından getirilmesi düşünülen kısıtlamalardan ilki kripto para borsalarının işlemlerinin daha az çeşitli hale getirmek. Vatandaşların yalnızca alım ve satım yapmasını sağlamak isteyen Merkez Bankası böylece kripto para borsalarının etkisini de azaltmış olacak. THODEX, VeBitcoin ve SistemCoin gibi kripto para borsaları tarafından dolandırıcılık faaliyetlerin yürütülmesi nedeniyle Merkez Bankası yeni bir karar aldı. Bu durumda herhangi bir kripto para borsası açmak isteyenler mutlaka en az bir banka kadar sermayesi olması gerektiğini ifade ediyor.

THODEX Sahibi Yurtdışına Kaçtı! Bu Ne Rezillik!

Kripto para borsası açmak için eğitim şartı geliyor

Yapılması beklenen değişikliklerden biri de eğitim düzeyi ile ilgili olacak. Thodex kurucusunun lise terk bir eğitim düzeyine sahip olması büyük bir tartışmaya neden olmuştu. Herhangi bir kripto para borsası kurmak için muhtemelen üniversite mezunu olma şartı aranacak. Bu şekilde de borsa seviyesinin artması hedefleniyor.

Üst düzey yetkililer tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda bu tür değerlendirmeler yapılabiliyor. Ortaya çıkan son detaylara göre kripto para borsası açmanın eskisi kadar kolay olmayacağı kesinleşti diyebiliriz. Peki sizler bu konu ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu