Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Cumhurbaşkanı Açıkladı: Kripto Para Düzenlemesi Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Cumhurbaşkanı kısa bir süre önce ekonomide reform girişimlerinin olacağını açıklamıştı. Yeni düzenlemeler belli oldu ve kripto para düzenlemesinin de geleceği kesinleşti.

cumhubaskani-erdogan-yeni-koronavirus-kisitlamalarini-acikladi

Ekonomik alanda yapılacak reformlar ile ilgili açıklamalar da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalar da bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarına göre kripto paralar için ekonomik, hukuksal ve teknolojik anlamda altyapı oluşturulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir süre önce yaptığı açıklamalar da ekonomide reform girişimleri olacağını, bunlarla ilgili detayların ise kısa bir süre sonra açıklanacağını söylemişti. Bugün reformların neler olacağına dair açıklamalarda bulunan Erdoğan, Avrupa’da dünyada iki numara olduğumuz kripto para yatırımları ile ilgili önemli açıklamalar da bulundu. Açıklamalarda ise, kripto paralarla ilgili olarak ekonomik, teknolojik ve hukuksal altyapının oluşturulmasını sağlayacaklarını duyurdu.

Cumhurbaşkanı, kripto paralarla ilgili açıklamalarında kurulacak olan altyapıların tam olarak ne olduğundan bahsetmedi. Ancak bu tür açıklama, kısa bir süredir gündemde olan kripto paraya vergi gelmesini gündeme getirdi.

Kripto para düzenlemesi yakında!

Dijital para birimlerinin devletler tarafından denetlenebilir olması büyük bir önem taşıyor. Yoksa piyasa da karşılığı neye göre belirlendiği belli olmayan para birimlerine geçiş yapmak büyük bir kaosu beraberinde getirir. Şimdilik yatırım amaçlı kullanılan bu para birimleri önümüzde ki yıllarda devletler tarafından yapılan yeni düzenlemeler ile ana para birimleri ile eş değer olacak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu