Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Kripto Para Piyasası Mobil Uygulamalar Yüzünden Karışacak!

TeknoBH Google Haberler

Kripto para piyasası bu haber üzerine karışır! Son zamanlarda ki iddialara göre mobil uygulamalar üzerinden kripto para hırsızlığı yapıldığı iddia ediliyor. İşte Detaylar

Kripto Para Piyasası Mobil Uygulamalar Yüzünden Karışacak!

Dünya genelinde en çok kullanılan 2 farklı mobil uygulama mağazası olduğunu biliyoruz. Bunlardan biri Apple tarafından kullanılan App Store bir diğeri ise Google tarafından tercih edilen ve Android işletim sistemleri tarafından kullanılan Google Play Store. Her iki uygulama da birçok farklı özelliklere sahip olsa da şimdi ki ortak noktaları kripto para hırsızların merkezi haline gelmiş olması diyebiliriz.

Bugüne kadar birçok kripto para hırsızlığı iddiaları gündeme geldi. Ancak bu sefer ki ciddi anlamda şok etkisi yaratıyor diyebiliriz. Çünkü mobil tarafında en güvenli telefon üreticisi olarak tanınan Apple’ın mağazası App Store üzerinden de yapılıyor olması. Bir App Store kullanıcısı sahte uygulamaya 17,1 Bitcoin kaptırdığını açıkladı.

Kripto para piyasasında çok fazla hırsızlık oluyor!

Açıklanan haberlere göre Kripto para piyasasında, Phillippe Christodoulou isimli kullanıcı hayatının şokunu yaşadı. App Store üzerinden kripto para almak istedi. Ancak normal şartlarda böyle bir alım tarzı yok. Ancak kripto para cüzdanına sahip iseniz bu şekilde işlem de yapabilirsiniz. Trezor isimli uygulama kripto para cüzdanları içerisinde en güvenli uygulamalar arasında yer aldığını da belirtelim.

Kripto Para Piyasası Mobil Uygulamalar Yüzünden Karışacak!

App Store üzerinde Trezor uygulamasının sahtesi yayınlanmış. Uygulamanın ismi bile tamamen aynı ancak işlevleri farklı. Bu uygulama App Store başvurusu yaptığında kendisini kriptografi uygulaması olarak göstermiş. Daha sonra onay aldıktan sonra bu kısmı değiştirdi. Kripto para cüzdanı olarak kendisini tanıtan uygulamanın hangi amaçla onay aldığı da ortaya çıkmış oldu. Söz konusu kullanıcı da bu uygulamaya 17,1 Bitcoin kaptırdı.

Kripto para dolandırıcılığı artmaya devam ediyor

Kripto para dolandırıcılığı yapan uygulamaların her geçen gün sayısı artmaya devam ediyor. Özellikle de bazılarının açığa bile çıkmadığı ifade ediliyor. Ayrıca uygulamaların da App Store ve Google Play Store‘da 5 yıldız alması kullanıcının kafasında ki tüm soru işaretleri arka plana atıyor. Kripto para dolandırıcılığı ve kripto para piyasasında ki gelişmeler bu şekilde, Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Kripto para nedir veya nasıl alınır adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu