Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Kripto Para Türkiye’de Yasaklanıyor Mu? Belli Oldu

TeknoBH Google Haberler

Kripto para Türkiye’de yasaklanacak mı? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konu ile ilgili önemli açıklamalar da bulundu. İşte Detaylar

Kripto Para Türkiye'de Yasaklanıyor Mu? Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce kripto para birimleri ile ilgili önemli açıklamalar da bulunmuştu. Bu para birimleri ile ilgili olarak yasal bir düzenlemenin yakın bir zamanda geleceğini açıklayan Erdoğan’dan sonra da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘tan açıklama geldi.

Kripto para Türkiye’de yasaklanıyor mu?

Bloomberg HT’ye konuşan Bakan Varank, “Kripto para konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz. Risk barındıran bu alanı başıboş bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı. Kripto para birimlerinin varlığının ve faaliyetinin farkında olan Varank, bu para birimini yasaklamak yerine yasal düzenlemelerinin yapılacağının sinyalini verdi.

Devletlerin denetleyemediği ve vergi sistemine bağlı olmadığı için devletler için zarar yazan kripto para birimleri için yasal düzenlemeler şart. Kripto paralardan gelir elde edenler için belirli şartlar çevçevesinde vergilere tabi tutulması gerekiyor.

Kripto Para Türkiye'de Yasaklanıyor Mu? Belli Oldu

Bu durum sadece Türkiye için değil her ülke için bu durum böyle. Ayrıca Teknoloji konusunda son yıllarda atılımlar yapan Hindistan’da kripto para birimleri için düzenlemeler getirmek yerine direkt olarak yasakladığını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu