Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Kripto Para Yükselişi Neden Yaşanıyor? İşte Cevabı

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en çok dikkat çeken yatırımlarından biri olan kripto paralar da bu aralar sert yükselişler yaşanıyor. Peki, kripto para yükselişi neden yaşanıyor? İşte Detaylar

Kripto Para Yükselişi Neden Yaşanıyor? İşte Cevabı

Kripto paralar yaklaşık olarak 10 yıldır hayatımızda olmasına rağmen kısa bir süre içerisinde çok önemli bir yatırım aracı haline gelmeyi başardı. Bazı kişilere göre son derece kârlı bir yatırım aracı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de son zamanlarda ki sert yükselişlerini göz önüne alırsak önemli derece de kâr artışı var diyebiliriz. Tabi bu yükselişlerin bazı önemli nedenleri var.

Son zamanlarda ki yükselişlerin ana kaynağı olan kripto paralar, yükseliş üstüne yükseliş yaşadı. Bu yükselişlerin en önemli nedenlerin birisi de güncellemeler oldu diyebiliriz. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse, Cardano isimli bir kripto para kısa bir süre içerisinde neredeyse 3 kat değer kazandı.

Kripto para yükselişi devam eder mi?

Satın aldığınız veya alacağınız hangi kripto para olursa olsun belirli zamanlarda yükselişler yaşanıyor. Tabi bu yükselişler sadece yüzde 8 gibi rakamlarda kalmıyor. Aynı zamanda x4 tarzı sıçrayışlar da görebiliyoruz. Kripto paralarda kâr etmeniz için güncellemeleri yakalamanız yeterli diyebiliriz.

Kripto Para Yükselişi Neden Yaşanıyor? İşte Cevabı

Cardano isimli kripto para birimi Mary ismi verilen bir Hard Fork güncellemesi alacak. Bu durumda bu kripto para birimi çoklu zincire bölünecek. Yani Cardano blok zincirleri kullanılarak yeni blok zincirler oluşturacak. Böyle bir güncelleme bu kripto paraya tahminlerin üzerinde değer kazandırdı. Kripto para yükselişi ise genellikle bu tür durumlardan hemen sonra yaşanıyor.

Aslında bu durumların önemli bir fırsatı ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Her güncelleme öncesinde son derece sağlam bir yükselişler ortaya çıkıyor. Bu sebeple güncellemeden yaklaşık 1-2 ay öncesinde kripto parayı satın almak büyük bir kâr sağlayabiliriz. Ancak bunun kesin bir yöntem olmadığını belirtmekte fayda var. Kripto paralarda çok sert yükselişler yaşandığı gibi sert düşüşler de yaşanabilir ve çok fazla zarar edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu