Donanım Haberleri

Lenovo Yoga Slim 7i Carbon Tanıtım Öncesi Sızdırıldı

Dizüstü bilgisayar piyasasını sallamaya gelen Lenovo Yoga Slim 7i Carbon tanıtımına az bir süre kala sızdırıldı.

TeknoBH Google Haberler

Ultra ince ve şık tasarıma sahip olan aynı zaman da hafif olması ile piyasayı sallayacağı düşünülen Lenovo Yoga Slim 7i Carbon modeli tanıtım öncesi sızdırıldı.İşte Detaylar

lenovo-yoga-slim-7i-carbon-tanitim-oncesi-sizdirildi

Lenovo‘nun yeni dizüstü bilgisayarı Lenovo Yoga Slim 7i Carbon‘un tanıtım videosu sızdırıldı. Oldukça ince tasarıma sahip olan ve aynı zamanda hafifliği ile adeta piyasayı sarsacak.

Lenovo Yoga Slim 7i Carbon Tanıtım Öncesi Sızdırıldı

Bilgisayar üreticileri arasında önde gelen isimlerden biri olan Lenovo‘nun ThinkPad dizüstü serisinde karbon fiber malzeme kullandığını teknoloji meraklıları bilir. Şirket bu anlamda kullanıcılar tarafından olumlu dönüşler almış ki, bu karbon fiber malzemeyi artık diğer laptop modellerinde de kullanmaya başlamış.

Lenovo Yoga Slim 7i Carbon modelinin ismini, hakkında çıkan sızıntılar ile zaman zaman duymuştuk, ancak yine de bugüne kadar yeni ürün hakkında çok fazla bir bilgi elde edememiştik. Tiger Lake donanım platformundan on birinci nesil Intel Core işlemciye sahip olacağı iddia edilen cihaz, harici NVIDIA GeForce MX ekran kartı ile güçlendirileceği sızıntılar arasında.

Yüzde 100 sRGB, Eye Care Modu ve Dolby Vision ile neredeyse çerçevesiz bir QHD ekran sunacak olan cihazın tasarım videosunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Tablet olarak da kullanılması düşünülen cihaz yalnızca 13,9 mm kalınlığında ve 1,23 kg ağırlığında olduğunu ifade edelim. Sızdırılan videoyu dikkatli bir şekilde izlediğimiz zaman, üç adet USB C Tipi bağlantı noktası ve standart bir 3,5 mm olduğunu tahmin ettiğimiz bir kulaklık jakına sahip.

Thunderbolt 4 arayüzü desteği ile gelmesi beklenen cihaz, 16 GB‘a kadar LPDDR4X bellek ve 1 TB SSD PCle ve M.2 depolama alanı yer alacak. Dolby Atmos ses sistemini barındırması beklenen cihaz, 50 WHr pil ve gelişmiş hızlı şarj artışı ile 16 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Resmi olarak ne zaman tanıtılacağı net olmayan modelin, fiyat anlamında da net bir bilgi yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu