Donanım Haberleri

LG, 163 İnçlik 4K microLED TV’si LG Magnit’i Tanıttı!

Tüketici elektroniği konusunda önemli isimlerden biri olan LG, yeni 163 inçlik 4K microLED TV'si LG Magnit'i Tanıttı!

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli Teknoloji devi LG, son yıllarda akıllı telefon dünyasında zor zamanlar geçirse de ev elektroniğinde başarılarını devam ettiriyor. Yeni ürünü 163 İnçlik 4K microLED TV’si LG Magnit’i tanıttı!

LG-163inclik-4k-microled-tv-lg-magnit-tanitti

Güney Kore merkezli Teknoloji devi LG, son yıllarda akıllı telefon pazarında zor zamanlar geçirse de ev elektroniğinde ve özellikle de TV’lerde oldukça başarılı işlere imza atıyor. Şirket, her sene CES’te (Tüketici Elektroniği Fuarı) tüketici pazarı için yeni ve oldukça yenilikçi TV’ler tanıttı.

Şirket bu yeni ve yenililkçi tasarımlarına da kaldığı yerden devam ediyor. Güney Kore merkezli şirket, microLED teknolojisinin kullanıldığı devasa 163 inçlik 4K TV‘sinin perdelerini açtı. Şirketin LG Magnit adını verdiği yeni cihaz, LG’nin microLED teknolojisini kullandığı ilk TV’si oldu.

LG, 163 İnçlik 4K microLED TV’si LG Magnit’i Tanıttı!

LG Magnit‘e baktığımız zaman ise 4K çözünürlük desteği ve Alpha Al işlemciden gücünü aldığını görüyoruz. TV, cihaz içerisinde ki etkileşimleri gerçekleştirmek için LG’nin webOS yazılımını kullanıyor.

LG-163inclik-4k-microled-tv-lg-magnit-tanitti-1

Beebom ve Webtekno’da yer alan haberlere göre LG Magnit‘in ekranı, yansımaları azaltan ve seyir açılarını genişleten bir siyah kaplamayla birlikte geliyor. Şirket, bunun kullanıcıların TV ekranını daha kolay ve hızlıca temizlemelerine yardımcı olacağını dile getiriyor.

Kaynak
Webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu