Mobil Haberleri

LG Akıllı Telefon Sektöründen Çekiliyor Mu?

TeknoBH Google Haberler

Bloomberg’in yeni iddialarına göre LG akıllı telefon sektöründen bu içerisinde geri çekilebilir. Peki, LG neden akıllı telefon sektöründen geri çekilecek ?

LG Akıllı Telefon Sektöründen Çekiliyor Mu?

LG, bu yılın Ocak ayında ki CES 2021 etkinliğinde, LG’nin kayan ekranlı ilk konsept akıllı telefonu LG Rollable’ı tanıtmıştı. LG, bu telefonun bu yıl satışa çıkacağını açıklamıştı. Fakat herşey LG’nin planlandığı gibi gitmedi. Şirketin devamlı yaşadığı kayıplar sebebiyle iş biriminin satışa çıkartacağı söyleniyordu. Bugün ise Bloomberg cephesinden kötü haber geldi.

LG Electronics akıllı telefon iş birimini VinGroup’a satmak istemişti. Ancak gerekli fiyat çok yüksek olduğu için anlaşmazlık yaşanmıştı. Şimdi ise Bloomberg’in haberine göre, LG telfeon birimini satmak yerine bu birimi kapatacak. LG ile Volkswagen Vietnam’daki Vingroup JSC arasında akıllı telefon işinin olası satış konusunda ki görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlandığı ortaya çıktı. Ayrıca LG, yılın ilk yarısında ki tüm yeni akıllı telefon modellerinin piyasaya sürme planını askıya aldı.

LG akıllı telefon sektöründen neden çekiliyor?

LG Electronics CEO’su Kwon Bong-seok daha önce şirketin zarar eden bu birimi için tüm seçenekleri değerlendirdiğini söylemişti. Kwon Bong-seokMobil cihazlar için küresel pazarda ki rekabet gittikçe şiddetlendiğinden, LG için soğuk bir karar verme ve en iyi seçimi yapma zamanı geldi. Şirket olarak akıllı telefon işinin satışı, geri çekilmesi ve küçültülmesi dahil olmak üzere tüm olası önlemleri değerlendiriyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

LG Akıllı Telefon Sektöründen Çekiliyor Mu?

Vietnamlı Vingroup JSC şirketinin, LG akıllı telefon işini satın almakla büyük ilgisi olduğu söyleniyor. Vingorup JSC, oteller, turizm, emlak, inşaat ve otomobiller gibi çok çeşlitli alanları kapsıyor. Ayrıca bu firmanın piyasa değeri ise 10 milyar doları aşıyor. Diğer yandan LG’nin akıllı telefon işi 2015’in ikinci çeyreğinden bu yana art arda 23 çeyrekte zarar gördü. Diğer yandan LG’nin akıllı telefon işi 2015’in sonlarından bu yana yaklaşık 23 çeyrekte zarara uğradı. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru departmanın zararı yaklaşık olarak 4,43 milyar dolara ulaşmıştı.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu