Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Linkedln Hacklendi Mi? Bomba İddia Geldi!

TeknoBH Google Haberler

Kısa bir süre önce Facebook’un 500 milyon üzerinde kullanıcının verilerinin sızdırılmasından sonra şimdi de bomba iddia geldi. Linkedln hacklendi mi? İşte Detaylar

Linkedln Hacklendi Mi? Bomba İddia Geldi!

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un 500 milyonun üzerinde kullanıcı verilerinin sızdırılmasına karşı Teknoloji dünyası büyük bir şaşkınlık yaşamıştı. Üstelik ele geçirilen verilerinin ücretsiz bir şekilde internete sunulması, Facebook’a olan güveni bir hayli zedelemişti. Facebook tarafından yaşanılan bu olayın şaşkınlığını daha üzerimizden atamadan yeni bir bomba iddia geldi. Bu sefer de Linkedln mi hacklendi ?

Linkedln hacklendi mi? Neler oluyor?

Ortaya atılan iddialara göre, 500 milyon Linkedln kullanıcısının verilerinin internete satışa sunulmuş. Bu 500 milyon rakamı bilgisayar korsanları için bir takıntı oldu galiba. Sürekli birçok platformda bu rakamlara yakın veriler çalınıyor.

Şimdilik Linkedln platformundan resmi bir açıklama gelmedi. İddialara göre Linkedln’den sızdırılan bilgiler arasında isim-soyad, telefon , e-mail ve iş bilgileri yer alıyor. Diğer sosyal medya platformları gibi kullanılmayan bu platform genellikle iş için kullanılıyor. Bu sebeple sızdırılan bilgiler hayati derece de önemli olmayacaktır.

Linkedln Hacklendi Mi? Bomba İddia Geldi!

Bilgisayar korsanlarının bulunduğu birçok platformda satışa sunulduğu iddia edilen Linkedln verileri, ilerleyen günlerde resmiyet kazanacaktır. Kişisel olarak hesaplarınızın güvenliği için parola yöneticisi uygulamalarını kullanarak şifre belirlemenizi ve bilgisayarlarınızda anti-virüs programlarını kullanmanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu