Donanım Haberleri

MacBook Air 2020’nin İlginç Ekran Detayı!

TeknoBH Google Haberler

Apple’ın yeni MacBook Air 2020 modelinin ilginç ekran detayı çok konuşulacak gibi görünüyor. Peki Apple yeni macbook air’de kullanıcılarına neler sunacak?

Macbook Air 2020 şaşırtıcı ekran detayı

Apple‘nin geçtiğimiz günlerde bizlere sunduğu en yeni modeli Macbook Air modeli ilginç bir detay ile gündeme bomba gibi düştü.Apple‘ın açıkladığı yeni modelinde ekran parlaklık seviyesi ile ilgili detaylar maalesef uyuşmuyor!

MacBook Air 2020’nin ilginç ekran detayı çok konuşulacak

Apple,en üst segmentlerde olan modelini karşımıza çıkardı ve bir çok konu hakkında bilgi verdi.Diğer modellerine göre 2 kat hızlı bilgisayar haline gelen Macbook Air‘in ekran parlaklığının 400 nit değerinde olduğu bilgisini paylaşmışlardı.Ancak NotebookCheck‘in açıkladığı bilgiye göre ekran parlaklığının değeri Apple‘nin açıkladığı rakamlarla çok farklı olduğunu söyledi.

Apple Macbook Air 2020 Modeli Ekran Detay Farkı

Apple‘ın en yeni Macbook Air‘in tanıtıldığı zamandan bir süre geçmesi ile beraber farklı farklı testler gerçekleştirildi. Bu testlerin sonucunda ekran parlaklığının seviyesi 400 nit değilde,415 nit olduğu ortaya çıktı. Apple böyle bir değeri neden açıklamadığı ise hala merak konusudur. İnternette gezen bir diğer söylentiler ise Macbook Air‘e windows işletim sistemi ile beraber kullanıldığı zaman çok daha farklı ekran parlaklığına sahip olabiliyor.Windows işletim sistemi kurulan bir Macbook Air 2020‘de 547 nit ekran parlaklığına ulaştığı bilgisini de sizlerle paylaşmış olalım.

Dipnot olarak eklemek isteriz ki Apple neden böyle bir bilgileri açıklamadığı konusunda herhangi bir gelişme olursa sizlere bu detayları aktarıyor olacağız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu