Donanım

Mac’lerin Türkiye Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!

Hem dünya genelinde hem de ülkemizde bir hayli fazla tercih edilen MacBook'ların Türkiye fiyatı belli oldu. Fiyatlar adeta dudak uçuklatıyor.

Apple 10 Kasım 2020 tarihinde düzenlediği etkinlikte Intel’den ARM işlemcilere geçişi duyurdu. Mac’lerin Türkiye fiyatı da resmen dudak uçuklatıyor!

macbook-turkiye-fiyati-dudak-ucuklatiyor

Apple’ın geçtiğimiz gün yeni Mac’lerin Intel’den ARM işlemcilere geçişini duyurdu. Bu kapsamda geliştirdiği ilk işlemi olan Apple M1‘i ve bu işlemciden güç alan Macbook Air, Mac Mini ve 13 inç Macbook Pro’yu tanıttı. Tabi etkinliğin hemen ardından yeni Mac’lerin Türkiye fiyatını da öğrenmiş olduk.

Mac’lerin Türkiye Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!

Apple Türkiye‘nin resmi internet sitesinde cihazların 2 ila 3 hafta içerisinde teslim edileceği belirtiliyor ve fiyatları şu şekilde;

  •  13 inç Macbook Air – 10999 TL
  • 13 inç Macbook Pro – 14299 TL
  • Mac Mini – 7899 TL

8 çekirdekli CPU’ya 7 çekirdekli GPU’ya sahip Apple M1 işlemciden güç alan Macbook Air, 10999 TL başlangıç fiyatı ile satışa sunuluyor. 8 çekirdekli CPU ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip olan Mac’in fiyatı ise 13699 TL‘den başlıyor.

macbook-turkiye-fiyati-dudak-ucuklatiyor-1

Yeni 13 inç Mackbook Pro ise 14299 TL başlangıç fiyatına sahip. 8 Çekirdekli CPU’ya ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip Apple M1‘den güç alan bilgisayar, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile kullanıcılarına sunuluyor.

macbook-turkiye-fiyati-dudak-ucuklatiyor-2

Apple‘ın gerçekleştirdiği bir diğer etkinlik ise Mac Mini’nin fiyatı 7899 TL. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile satışa sunuluyor.

macbook-turkiye-fiyati-dudak-ucuklatiyor-3

 

Kaynak
shiftdelete

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu