Apple HaberleriMobil Haberleri

Made in China yazıları daha yazılmayacak!

Teknoloji devi Apple'ın modelleri iPhone'da Made in China yazıları artık yazılmayacak.

TeknoBH Google Haberler

Uzun zamandır  ABD ve Çin arasında ki ticaret savaşı bitmek bilmiyor. Apple, iPhone modellerinin üretimin büyük bir kısmını Hindistan’a taşımak istiyor. Bundan dolayı Made in China yazıları daha yazılmayacak!

apple-iphone-hindistan-abd

Uzun zamandır ABD ve Çin arasında süren ticaret savaşı artık bambaşka bir boyuta taşındı. Donald Trump geçen günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ” China ” yazarak açık bir şekilde hedefini göstermişti.

ABD hükümeti geçtiğimiz günlerde Çin‘in teknoloji sektöründe ki en güçlü markası olan Huawei‘i hedef gösterek Tayvan merkezli TSMC şirketine baskı uygulayarak Huawei ile olan ticaretini bitirmesini istemişti. Bunun üzerine Çin kendi ülkesinin markasını yalnız bırakmayız SMC‘ ye yatırım fonu desteği yapmış ve Huawei’e destek çıkmıştı.

Made in China yazıları daha yazılmayacak!

ABD ve Çin arasında ki bu gerilimin ardından Hindistan‘dan beklenmedik bir karar açıklandı.Hindistan’da ki yatırım masraflarının bir hayli fazla olduğu için firmaların teknoloji pazarına girmek istemediğini düşünen hükümet yeni bir karar aldı. Yapılacak olan yeni üretim odaklı fabrikaların bir çok vergiden muaf olacağını duyurdu. Bu açıklanan kararların ardından söylentilere göre Apple‘ın iPhone üretim fabrikalarının bir bölümünü Hindistan‘a taşımak istediği öne sürüldü.

apple-abd-cin-iphone-uretim-hindistan

ABD ve Çin arasında ki ticaret savaşı devam ederse Apple, üretim fabrikalarının bir kısmını önümüzde ki senelerde Hindistan‘a taşıyacağını söyleyebiliriz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu haberler daha resmi olarak doğrulanmadı ancak bu iddialar doğru olursa yeni iPhone modellerin arkasında Made in China yerine India yazacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu