Oyun Haberleri

Mafia: Definitive Edition oynanış videosu paylaşıldı!

TeknoBH Google Haberler

Oyun dünyasının sevilen oyunlarından biri olan Mafia: Definitive Edition oynanış videosu paylaşıldı! Oyunun çıkış tarihi ve oynanış videosu haberimizde.

mafia-definitive-edition-oynanis-videosu-paylasildi

Mafia: Definitive Edition Baş Kreatif Direktörü ile bir röportaj gerçekletiren IGN, oyundan 14 dakikalık bir oynanış videosu paylaştı. Geçtiğimiz Mayıs ayında resmen duyurulan Mafia:Definitive Edition, herhangi bir erteleme olmaz ise 25 Eylül 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC oyuncuları ile buluşacak. Öncelikle söylemek isteriz ki, Mafia Definitive Edition, ilk Mafia oyunun bir ” remastered” sürümü olacak. Bu sebepten ötürü sıfırdan yaratılmış bir oyun ile karşılaşmayacağız.

Mafia: Definitive Edition oynanış videosu paylaşıldı!

Kısa bir süre önce IGN, Mafia: Definitive Edition’ın 14 dakikalık bir oynanış videosu yayımlandı ve Hangar 13 tarafından geliştirilip 2K Games tarafından yayınlanacak oyuna dair beklentileri arttırdı.  Oyunun baş kreatif direktörü olan Haden Blackman gerçekleştirdiği bir röportaja göre ilk oyunda ki  ‘ iyi ‘ olan şeyleri korurken oyunun genel yapısını değiştirmekten kaçınıyor. Bunun yerine orjinal oyunu biraz daha modernleştirmeye ve sinematikleri iyileştirmeye odaklanıyor.

Oyunun kesinlikle bir ” remake ” sürüm olmadığının altını çizen Blackman, yine de yer yer değişikliklerin olduğunu açıkladı. Bu değişikliklerin arasında sürüş mekanikleri de bulunuyor ve artık oyuncular, yapay zekanın tüm yeteneklerini gösterdiği ve polisten kaçarken daha özgür bir sürüş gerçekleştirebileceklerini ifade etti.

Mafia: Definitive Edition oynanış videosu :

Mafia: Definitive Edition sinematik fragman :

Blackman’e göre Mafia: Definitive Edition, Mafia 3’ün oyun motoru üzerine inşa edildiği ve yalnızca bu farklılık bile oyunda çok ciddi bir iyileşme ve değişikliğe neden oldu. Oyuna yeni bir ışıklandırma ve çevresel ses mekaniği eklendiğini açıklayan Blackman, ek olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X için herhangi bir yeni Mafia oyunu için konuşmaktan kaçındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu