Güncel Haberler

MEB yapay zeka destekli MEB Asistan’ı tanıttı!

TeknoBH Google Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hizmet vermesi için yapay zeka destekli MEB Asistan’ı tanıttı! İşte Detaylar

meb-yapay-zeka-destekli-meb-asistani-tanitti

Uzaktan eğitim sürecinde hem öğrencilere hem de velilere yardımcı olması yönünde geçtiğimiz aylarda EBA Asistan’ı hizmete açan Milli Eğitim Bakanlığı, Ar-Ge inovasyon ve dijital dönüşüm çalışmalarının bir ileri aşaması olan MEB Asistan’ı duyurdu. MEB Asistan, kullanıcılarının sordukları sorularla daha fazla öğrenerek daha da gelişmesi ön görülüyor.

MEB yapay zeka destekli MEB Asistan’ı tanıttı!

MEB Asistan’nın duyurusu 18 Ağustos 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı‘nın YouTube kanalında yapılan bir canlı yayın ile gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı canlı yayında MEB Asistan hakkında bilgiler verdi. Bakan’ın açıklamasına göre MEB Asistan’ı 18 milyon öğrenci ve velisinin yanı sıra 1 milyonu aşkın öğretmenin de sorularını yapay zeka yardımıyla yanıtlanacağını bildirdi.

meb-yapay-zeka-destekli-meb-asistani-tanitti-1

Bakan’ın bir diğer açıklaması ise ” Bakanlık olarak Teknolojiyi eğitiminin merkezine koyan ve faydalarını gördükçe tketimine daha çok ağırlık sunduğumuz bir bakış açısıyla hareket ediyoruz.” diyerek açıklamasını yapan Bakan Selçuk özellikle belirtmek istedi ki programın tamamıyla ” Türk Mühendisler ” doğrultusunda yerli imkanlarla geliştirildiğini ifade etti.

MEB Asistan’ın geliştiricisi olan CBOT’un CEO’su Mete AKTAŞ, Asistan ile alakalı olarak yaptığı açıklamada, ” Ülkemizde uzaktan eğitim desteğinin, bilgiye hemen erişimin ve dijitalleşmenin kaçınılmaz bulunduuğ bir noktaya geldiğimiz bugünlerde Bakanlığımıza yapay zeka teknolojimizle destek olmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde açıklama gerçekleştirdi.

Dün gerçekleştirilen sanal asistan canlı yayınını aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

MEB Asistan‘ı kullanmak isteyen kullanıcılarımız için; Milli Eğitim Bakanlığı‘nın resmi internet sitesine erişim sağladıktan sonra buraya tıklayarak sağ alt tarafta konumlandırılmış olan MEB Asistan simgesine tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu