Güncel Haberler

Mercedes TOGG Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı

TeknoBH Google Haberler

Mercedes TOGG hakkında önemli açıklamalar da bulundu. Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Mercedes, yerli otomobil hakkında ne açıklaması yaptı? İşte Detaylar

Mercedes TOGG Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl Türkiye kendi yerli otomobili Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu yani (TOGG)‘u duyurdu. Yerli otomobilimiz hakkında ülkemizde her ne kadar olumlu yorumlar alıyor olsa da, dünya genelinde ki yorumlar da bir o kadar önemli diyebiliriz. Bu durumda TOGG hakkında ilk yorum yapan şirketlerden birisi de Mercedes oldu.

Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamaları incelediğimiz zaman, genel olarak olumlu bir yorumlar yer alıyor. Mercedes-Benz Türkiye Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, konuya bazı açıklıklar getirdi.

Mercedes TOGG hakkında neler söyledi?

Şirketin Türkiye temsilcisi tarafından yapılan açıklama da öncelikle vergi avantajının önemi hakkında açıklama yapıldı. Aynı zamanda yatırımların artması ile birlikte elektrikli otomobillere yönelimin de görüleceği ifade edildi. Tabi bu durumlara ek olarak da aşılması gereken en önemli konulardan birisi de şarj istasyonlarının olduğu söylendi.

Mercedes TOGG Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı

Mercedes‘in düşüncelerine göre Türkiye’nin yerli otomobili TOGG‘un sektöre olumlu katkılarda bulunacağı düşünülüyor. Türkiye’de ki şarj istasyonların artması ile birlikte diğer elektrikli araç üreticilerinin de Türkiye’ye geleceği ifade ediliyor. Şirketin açıklamalarının devamında ise Türkiye’ye elektrikli araçlar getireceklerini açıkladı.

Bundan yaklaşık 5 yıl öncesine kadar elektrikli araçlar hakkında herkesin kafasında bir soru işareti vardı. Otomobil tutkunları araç alırken elektrikli veya benzinli diye ayrım içerisine girmiyordu. İnsanlar daha çok Benzinli araçlar tercih ediyordu. Tabi insanların Benzinli otomobili tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden biri de fiyat farkı diyebiliriz.

Mercedes, 2022 yılına kadar tüm araçlarının elektrikli alternatiflerinin olacağını ifade etti. Böyle bir durumda elektrikli araç profilleri çok daha geniş bir alana yayılacak diyebiliriz.

Mercedes’in düşünceleri hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu