Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Microsoft Bağlantı Problemi Kullanıcıları Çıldırttı!

TeknoBH Google Haberler

Microsoft bağlantı problemi ara ara kullanıcılar karşısına çıkmaya devam ediyor. ABD merkezli teknoloji devi yeterli bir şekilde kullanıcılara bağlantı sunamıyor.

Microsoft Bağlantı Problemi Kullanıcıları Çıldırttı!

ABD merkezli Teknoloji devi Microsoft her zaman kullanıcılarına en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Ancak şu bir kesin ki Windows 10 platformunda yaşanan güncelleme sorunları kullanıcılar karşısına çıkan en büyük problem diyebiliriz. Hatta kısa bir süre önce Windows 10 güncellemesi mavi ekrana yol açıyor ve kullanıcıları çıldırtıyordu. Ancak şuan ki Microsoft’un en büyük problemi çeşitli bağlantı problemleri ile gündeme gelmesi.

Microsoft Teams’ten Xbox Live platformlarında neredeyse tüm hizmetlerde ciddi derece de aksaklıklar yaşanmaya başladı. Hatta birçok kullanıcıların önemli bir bölümü ne yazık ki hizmetlere erişim problemi yaşadı. Saatlerce süren bu kesinti Microsoft tarafından yapılan bazı çalışmalar ile kısa sürede düzeltildi. Peki, bu kesintinin kaynağı nedir? Neden böyle bir kesinti yaşandı?

Microsoft bağlantı problemi DNS kaynaklı

Şirket tarafından yapılan açıklamaları incelediğimiz zaman problemin tamamen DNS kaynaklı olduğu ifade ediliyor. Böyle bir problem ortaya çıkınca tüm hizmetler de bu durumdan etkilendi. Microsoft 365 durum sayfasına yazılan sorunların tamamen DNS ‘ten kaynaklı ortaya çıktığı ifade ediliyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda da Microsoft DNS kaynaklı sorunlar yaşamıştı.

Microsoft Bağlantı Problemi Kullanıcıları Çıldırttı!

Oyuncuların Xbox Live hesaplarına bağlanmak istedikleri zaman karşılarına erişim problemi yaşadığı görülüyor. Aynı zamanda bu hesap ile bağlanan oyunlar yine de aynı şekilde erişim hatası ile karşılaşıldı. Microsoft’un yaptığı açıklamalar da Xbox Live hesapları ile ilgili bir sorun olmadığı sorunun tamamen DNS kaynaklı olduğu belirtildi.

Microsoft bağlantı problemi kesin olarak DNS’ten kaynaklandığı belli olmuş durumda. Peki, sizler bu kesintiyi yaşadınız mı? Yaşadıysanız aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu