Güncel Haberler

Microsoft bütün mağazalarını kapatıyor!

TeknoBH Google Haberler

Microsoft’tan şaşırtıcı bir karar geldi! Microsoft bir kaç mağazası hariç diğer bütün mağazalarını kapatıyor!

microsoft-butun-magazalarini-kapatiyor

Dünya genelinde ki tüm mağazalarını kapatmayı planlayan Microsoft, 4 farklı mağazası hariç, diğer mağazalarının hepsini kapatıyor. Microsoft neden böyle bir karar aldı? Detaylar haberimizde

Microsoft bütün mağazalarını kapatıyor!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, perakende satışa yeni bir yaklaşım getirme kararı aldı. Şirket, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile dünya çapında ki bütün mağazalarını kapatma kararı aldı.

Bildiğimiz üzere Microsoft, koronavirüs döneminde birçok şirket gibi, fiziksel mağazalarını geçici olarak kapatma kararı almıştı.Şirket şimdi ise LinkedIn hesabından yapmış olduğu resmi duyuru ile kritik bir karar alarak, dünya çapında ki dört farklı mağazası hariç fiziksel perakende mağazalarını kapatma kararı aldığını duyurdu ve bundan böyle çevrimiçi satış kanallarından kullanıcılarına hizmet vereceğini açıkladı.

microsoft-butun-magazalarini-kapatiyor-1

Microsoft, yapmış olduğu bu açıklamada sadece Londra,New York,Sidney ve Redmond kampüsünde ki fiziksel mağazalarının açık kalacağını belirtti. Dünya genelinde faaliyet gösteren diğer tüm fiziksel Microsoft mağazaları ise kapatılırken, bu şehirlerde ki mağazalar ise kullanıcılar için tekrardan tasarlanacak.

Bu açıklama sonrasında fiziksel mağazalarda çalışan kişilere ne olacağı merak konusu oldu. Lakin iddialar doğru ise bu çalışanların, çevrimiçi mağazalarda müşteri destek hattında çalışacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu