Güncel Haberler

Microsoft, Internet Explorer ve Edge için tarih verdi

TeknoBH Google Haberler

Microsoft, bir türlü istediği başarıyı yakalayamadığı tarayıcıları Internet Explorer ve Edge için tarih verdi. İşte Detaylar

microsoft-internet-explorer-ve-edge-icin-tarih-verdi

Microsoft’un tarayıcı macerasının baş oyuncularından biri olan Internet Explorer ve Edge için tarih verildi. Şirket, Internet Explorer 11 ve Edge tarayıcıları için teknik desteğinin sona ereceğini açıkladı. Güncelleme almayacak olan her iki tarayıcının desteği 1 yıl daha sürecek ve daha sonrasında tamamen desteği kaldırılacak.

Microsoft, Internet Explorer ve Edge için tarih verdi

Geçtiğimiz yıllara damgasını vuran Internet Explorer, güncel sürümü 11 ile hala kullanılıyor. Tarayıcıya 17 Ağustos 2021 tarihine kadar teknik destek verilecek. Şirket’in yaptığı açıklamalara göre verilen tarihten itibaren tarayıcıya herhangi bir destek verilmeyeceğini ifade etti.

Şirketin ikinci nesil tarayıcısı olan Edge ise 9 Mart 2021 tarihine kadar destek alacak. Bu tarihten itibaren ise Chromium tabanlı yeni nesil Edge tarayıcısı aktif olarak kullanım sağlanacak. Hala Internet Explorer ve Edge yüklü bilgisayarlarda bir sorun olmamakla beraber tarayıcı destekli bazı uygulama ve yazılımların sorun çıkarma ihtimali de bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu