Güncel Haberler

Milli Elektrikli Tren Seti Seri Üretime Başlanıyor

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Elektrikli Tren Seti'yle ilgili açıklamalar da bulundu. Bakan seri üretiminin tarihini de açıkladı.

TeknoBH Google Haberler

milli-elektrikli-tren-seti-uretime-baslaniyor

Adil Karaismailoğlu, Milli Elektrikli Tren Seti’yle ilgili açıklamalar da bulundu. Geçtiğimiz aylarda prototip olarak raylara inen set için seri üretime başlanacağını söyleyen bakan, üretimi üstlenen TÜRASAŞ’ın iki set üreteceğini de ifade etti.

Ulaştırma ve AltYapı Bakanı Karaismailoğlu, uzun zamandır gündemde olan “Milli Elektrikli Tren Seti“yle ilgili önemli açıklamalar da bulundu. Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Sakarya Bölge Müdürlüğü‘ne yaptığı ziyarette açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, kısa bir süre önce raylara inen Milli Elektrikli Tren Seti’nin prototipinin 2021 yılında seri üretime geçeceğini açıkladı.

Bakan Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre TÜRASAŞ, iki set üretimi yapacak. Bu setlerden bir tanesi de Milli Banliyö Tren Seti olacak. Bakan’ın diğer açıklamalarında ise, Türkiye’nin zaten uzunca bir süredir önemsediği demiryolu ulaşımına can suyu verileceğini gözler önüne seriyor.

Adil Karaismailoğlu Milli Elektrikli Tren Seti İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

milli-elektrikli-tren-seti-uretime-baslaniyor-1

“TÜRASAŞ, bugün Sakarya, Eskişehir ve Sivas olmak üzere üç bölge müdürlüğü halinde, demir yolu sektöründe 100 yılı aşan tecrübe ve 4 bine yakın kalifiye insan gücüyle ülkemizin raylı sistemler sektörünün en büyük temsilcisi olmuştur. Yine ihracata yönelik olarak 11 adet demiryolu bakım aracının imalatına devam ediyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu