Mobil Haberleri

MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Telefonların Listesi Yayınlandı

TeknoBH Google Haberler

Yeni MIUI 12.5 güncellemesi resmi olarak duyuruldu. Bu güncellemeyi alacak telefonların listesi de yayınlandı.

MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Telefonların Listesi Yayınlandı

Xiaomi bugün Çin’in Bejing kentinde, en son amiral gemisi akıllı telefon modellerinin yanı sıra MIUI isimli özel arayüzünün en güncel versiyonu MIUI 12.5’i tanıtımını gerçekleştirdiği bir etkin düzenledi.

MIUI 12’nin devamı niteliğinde olan bu yeni sürüm, büyük gizlilik iyileştirmeleri, birçok optimizasyon ve Windows cihazlarında kolaylıkla bazı işlemleri gerçekleştirme özellikleri de sunuyor.

MIUI 12.5 Güncellemesi Kullanıcılarına Neler Sunacak

Xiaomi, Mi 11 modelinin de MIUI 12.5 sürümü ile geleceği açıklanan lansmanda, söz konusu güncellemenin hangi Xiaomi ve Poco modellerine yayınlanacağını da duyurdu. Yeni yayınlanan güncelleme ile Xiaomi ve Poco modellerine de eklenecek olan özelliklerle birlikte birçok sorunda çözülecek. Performans iyileştirmesinin de olduğu güncelleştirmede, MIUI 12.5 sürümünde sisteme gömülü gelen uygulamaların dokuza indirgendiği açıklandı.

MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Telefonların Listesi Yayınlandı

Yeni gelen güncelleme ile birlikte pil tasarrufunun yüzde 25 değerlerine kadar ulaşacağı açıklanırken, Süper Duvar Kağıtları ve Mountain Snow özelliklerinin de iyileştirildiği açıklandı. MIUI 12 ile gelen Mountain Snow özelliğinde, cihazın arka planındaki dağ animasyonu, günün belirli saatlerine göre değişmekteydi. MIUI 12.5 ile birlikte bu özellikle de iyileştirmeler yapıldı. Ayrıca MIUI 12.5 sürümünde geçiş animasyonlarının iyileştirildiği ve yeni animasyonların eklendi belirtildi.

MIUI 12.5 sürümünde, haptic dokunma teknoloji yer alacak. Teknolojiye göre, duyularımızın ötesinde bir dokunsal geri bildirimler olacak. Sürümün geldiği cihazların titreşim motoru entegrasyonu ile dokunsal geri bildirimde dokunulan yüzeye göre farklı geri bildirimler olacak. Ayrıca birçok kullanıcının tereddüt ettiği, Android telefonların güvenlik sorunu sıkıntılarına karşı MIUI 12.5 sürümü ile yeni güvenlik önlemleri alınıyor.

Yeni sürüm ile birlikte, pano, galeri ve konum verilerine erişim için ekstra izin gerekecek. Bunun yanı sıra MI Browser ile girilen web sitelerin, anlık çalışıp çalışmadığı ve güvenilir olup olmadığını kullanıcıya bildirecek. Peki yeni güncelleme hangi modellerde yayınlanacak?

MIUI 12.5 güncellemesi alacak telefonlar

  • Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, 10 Ultra ve Mi 10 Youth Edition
  • Redmi K30, K30 5G, K30 Pro 5G, K30i 5G, K30S Ultra ve K30 Ultra
  • Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 SE
  • Xiaomi Mi CC9e ve Mi CC9 Pro
  • Redmi K20 ve K20 Pro
  • Redmi 10X 5G ve 10X Pro 5G
  • Redmi Note 9 5G
  • Redmi Note 7 ve Note 7 Pro

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu