Mobil Haberleri

Xiaomi Kullanıcıları Üzgün! MIUI 12 Sorunu Can Sıkıyor

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi kullanıcılarının aldığı sün MIUI 12 güncellemesi bir takım sorunlara yol açtığı ortaya çıktı. Bu sorun neredeyse tüm modellerinde yaşanıyor. İşte Detaylar

Xiaomi Kullanıcıları Üzgün! MIUI 12 Sorunu Can Sıkıyor

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, güncelleme konusunda elini çok tutarken bir takım hataları da meydana gelmesini engelleyemiyor. Yeni güncellemesini hızlı bir şekilde kullanıcılarına sunan marka, son hatası ile kullanıcılarını üzmeyi başardı. Peki, kullanıcıların canını sıkan bu hata nedir?

MIUI 12 güncellemesi ile bildirim merkezinde yeni değişiklikler yapılmıştı. iOS tarzı bir kontrol merkezi tasarımı kullanan marka, bu hamlesi ile hem eleştirilmiş hem de övgü almıştı. Kontrol merkezinde bildiğiniz gibi ekran parlaklığı kontrolleri yer alıyor. Bu kontroller tüm Xiaomi ve Redmi modellerinde sapıtabiliyor.

MIUI 12 güncellemesi sonrasında ki hatalar video ile paylaşıldı

Kullanıcılar kontrol merkezinden parlaklığı kıstığı veya açtığı zaman bir daha ayar yapmak mümkün olmuyor. Yani o ayarlar donuyor ve telefonu kapatıp açana kadar da kontrol ettirmiyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, şu sıralar MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışmalarına hız kazandırmış durumda. Çinli üretici bu sorunu çözmek için yeni sürümün nihai halini beklemeyecek gibi görünüyor. Muhtemelen önümüzde ki günlerde OTA üzerinden bir güncelleme yayınlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu