Sinema ve Dizi Haberleri

Netflix Ortak Hesap Kullananlara Kötü Haberimiz Var

TeknoBH Google Haberler

Netflix ortak hesap kullananlar için yeni özelliğini  test etmeye başladı ancak söz konusu yeni özellik kullanıcılarının canını sıkacak. İşte detaylar

Netflix Ortak Hesap Kullananlara Kötü Haberimiz Var

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, birden fazla profil oluşturmanıza izin veriyor. Bu sayede Netflix hesabı paylaşımı yapılıp, maliyetler düşüyordu. Herkese tek hesap üzerinden özel profil oluşturma imkanı sunan Netflix, bu şekilde hesapların ortak kullanıldığını biliyordu. Ancak Netflix’in yeni özellik üzerinde çalıştığı ve bu özelliğin birden fazla profil oluşturulmasını engelleyeceği söyleniyor.

Netflix ortak hesap özelliği iptal edilebilir!

Netflix Türkiye hesapları kısa bir süre önce zamlanmıştı ve bu fiyatlar aboneler tarafından büyük bir tepki topladı. Bu süreçte Temel paket 17,99 TL‘den 26,99 TL‘ye, Standart paket 29,99 TL’den 40,99 TL‘ye ve Özel paket 41,99 TL’den 54,990 TL’ye yükselmişti. Bu fiyatlardan dolayı kısa bir süre önce eleştirilerin hedefinde olan Netflix, bugün çok konuşulacak olan özelliği de test etmeye başladı.

Netflix, şifre paylaşmayı engelleyen bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Eğer bu sistem aktif olarak kullanıma sunulursa, Netflix hesaplarına giriş yapıldığında e-posta üzerinden doğrulama isteyecek. Bu sistemni detayları henüz bilinmiyor.

Netflix Ortak Hesap Kullananlara Kötü Haberimiz Var

Güncelleme: Netflix’ten konu hakkında basın açıklaması geldi.;

“Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bu hesapları kullanma yetkisine sahip olup olmadıklarını anlayabilmek amacıyla bir test yürütüyoruz.”

Netflix ortak hesap paylaşımı yapmanızı engelleyecek

Netflix, her kullanıcının kendi aboneliğini alması gereken bir şirket. Yine de platform, aynı evde yaşayan kullanıcılar için bazı çözümlere sahip. Temel, Standart HD ve Özel Ultra HD olarak üç farklı paket sunan şirket, aldığını pakete göre dört cihaza kadar aynı anda kullanımı destekliyor. Fakat bu yöntem aynı evde yaşayan kullanıcılar kadar, hesabını ortak kullanarak masrafı azaltmak isteyen kullanıcıların da işe yarıyor.

Netflix Ortak Hesap Kullananlara Kötü Haberimiz Var

 

Hesapların ortak kullanılmasının farkında olan Netflix, artık bu duruma müsaade etmeyecek. Aynı evde yaşamadıkları halde hesaplarını ortak kullanan bazı kullanıcılar, son dönemde bir bildirim almaya başladı. Ekranlara gelen bu bildirim de, ” Eğer bu hesabın sahibiyle aynı evde yaşamıyorsan, izlemeye devam etmek için kendi hesabına ihtiyacın var.” yazıyor. Bu bildirimin hemen ardından ise hesap sahibine gönderilen bir kodun girilmesi gerekiyor. Netflix ortak hesap paylaşımı konusunda bu şekilde azaltmayı ve ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bildirimi alan kullanıcıların kodu girmesi, ya da “sonra doğrula” seçeneğine tıklaması gerekiyor. Ancak bu uygulama, şu an için sadece küçük bir grubu içeriyor. Ancak önümüzde ki zamanlarda tüm kullanıcıların uğraşması gereken bir sürece dönüşecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu