Güncel HaberlerSinema ve Dizi Haberleri

Netflix Türkiye Abone Sayısı Açıklandı (2021)

TeknoBH Google Haberler

Netflix Türkiye abone sayısı belli oldu. Geniş kitleye hitap eden platformun abone sayısı ne kadar? İşte tüm Detaylar

Netflix Türkiye Abone Sayısı (2021) Açıklandı

Çevrimiçi dizi ve film platformun en geniş kitlesine sahip olan Netflix‘in ülkemizde ki abone sayısı açıklandı. Dijital Dünya Çalıştayı’nda konuşan Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili konu hakkında detaylı açıklamalar da bulundu.

Netflix Türkiye abone sayısı (2021)

Ülkemizde ki faaliyetleri milyonlar tarafından beğenilen Netflix, ülkemize özel yerli diziler ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Abone sayısında her geçen gün artmalar yaşayan Netflix’in ülkemizde ki abone sayısı açıklandı.

Dijital Dünya Çalıştayı’na katılan ve konuşma yapan Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, ülkemizde yaklaşık olarak 3.5 milyon aboneye sahip olduklarını açıkladı. Mavili açıklamalarına şu şekilde devam etti:

2019’da yaptığımız başvurumuz 2020’de neticelendi ve RTÜK lisansımızla isteğe bağlı yayın hizmetimizi veriyoruz Türkiye’de. Netflix’in içinde kuvvetli bir Türkiye ekibi var, Türk içeriklerin üretilmesinden ve tüm dünyaya dağıtılmasından sorumlu. Bizler şirketin içinde, bütün global şirketlerde çalışan Türk arkadaşlar için samimiyetle söyleyebilirim ki, ülkenin de birer temsilcisi, birer büyükelçisi gibi görev hissederek çalışıyoruz.”

Netflix Türkiye Abone Sayısı (2021) Açıklandı

Ayrıca Netflix kısa bir süre önce Türkiye fiyatlarına zam yapıldı. Peki, yeni üyeliklerin fiyatları ne kadar?

Netflix üyelik ücreti ne kadar oldu?

Ülkemizde bir hayli sevilen dizi ve film platformu Netflix üyelik ücreti paketlerine zam yaptı. Fiyatlarını yükselterek güncelleyen şirketin sunmuş olduğu 1 kişilik giriş paketi 26.99 TL’ye, 2 kişilik orta seviye paketinin 40.99 TL‘ye, 4 kişilik en üst seviye paketinin ise 54.99 TL‘ye yükselttiğini duyurdu.

Ayrıca Netflix üyelik ücretine yapılan zamlardan sonra sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Bu tepkiler sonrasında şirket, açıklama yapma gereği duydu. Netflix, Türkiye fiyatlarına neden zam yaptığını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu