Güncel Haberler

Netflix, Türkiye Ofisi İçin İş İlanı Yayınladı

TeknoBH Google Haberler

Dijital yayın platformu ve dünyanın en geniş kitlesine sahip olan Netflix, Türkiye’de yeni açacağı ofisi için iş ilanı yayınladı. İş ilanının ayrıntıları nelerdir? İşte Detaylar

Netflix, Türkiye Ofisi İçin İş İlanı Yayınladı

Hem yayınlanan platform içerisinde ki içerikler hem de ortaya çıkan bazı gelişmeler sonucunda gündemde her zaman kalmayı başaran Netflix, şimdi de iş ilanı yayınladığını açıkladı. Platform bu zamana kadar hep yayınlanan içerikler nedeniyle sorunlar yaşıyordu. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse, Aşk 101 dizisinin yayınlandığı dönem adeta tartışmaların merkezindeydi. Beğenilen dizinin çok fazla eşcinsel sahneleri olduğu için gündemden düşmüyordu.

Netflix konu ile ilgili düzeltmeler yaparak konuyu kapattı. Ancak RTÜK bu işin üzerine gideceğini açıklasa bile yine de bir şey yapamadı. Bu konunun hemen ardından Türkiye için sosyal medya yasası çıktı.

Netflix, yönetici pozisyonu için iş ilanı yayınladı

Türkiye’de sosyal medya yasası kabul edilince işler çok değişti. Hem Netflix hem de diğer sosyal medya platformları ülkemiz için temsilci atamak zorunda kaldılar. Dünya genelinde geniş platform olarak adlandırılan Netflix, temsilci pozisyonu için iş ilanı yayınladı. Bu durumda da istenilen şartları yerine getireceğini göstermiş oldu.

Netflix tarafından yapılan resmi açıklamada ise, ” Muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. ifadelerini paylaştı.

Netflix, Türkiye Ofisi İçin İş İlanı Yayınladı

Netflix’in Kurucusu ve CEO’su Reed Hastings işe alacakları personelin kendileri için çok önemli olacağını da açıkladı. Netflix’in yayınlanan iş ilanını incelediğimiz zaman istenilen şartlar içerisinde en az 5 yıllık bir deneyim istediğini görüyoruz.

Küresel yayın platformu Netflix, geleceği yön vermek isteyen kişilerle çalışmak istediğini özellikle belirtti. Aynı zamanda sosyal ilişkilerde de başarı olmasına özen göstermesi isteniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu