Sinema ve Dizi Haberleri

Netflix, Yeni Türk Dizi ve Film Projelerini Duyurdu

Netflix, yeni Türk dizi ve film projelerini duyurdu. Haluk Bilginer, Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ gibi birçok ünlü isimlerin yer aldığı yeni projelerin detayları haberimizde.

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, yeni Türk ve dizi ve film projelerini duyurdu. İşte Detaylar

Yeni bir basın etkinliği gerçekleştiren Netflix Türkiye, gelecek dönemde Türkiye ile Netflix’in hizmet verdiği 190 ülkede yayınlanacak olan yeni projelerini duyurdu. Netflix Türkiye yatırımları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Netflix Türkiye Orjinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, şu şekilde konuştu:

” Netflix olarak, Türkiye’nin içerik gücü ile dünyanın etkileyici kültürleri arasında yer aldığına inanıyoruz. Ülkemizde üretilen orjinal yapımların dünyanın dört bir yanında elde ettiği başarılar da bu inancımızı destekliyor. Bu nedenle Türkiye’deki içerik yatırımımızı yeni orjinal yapımlara imza atarak arttırmak bize büyük heyecan veriyor. Türkiye’nin özgün ve güçlü hikayelerini 190 ülkeye anlatmaya devam edeceğiz.”

Netflix’in Türkiye’deki sanatçı ve yapımcılarla iş birliğinin devam edeceğini aktaran Netflix Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İçerik Alımları Direktörü Nuha Eltayeb ise Netflix Türkiye’nin yeni orjinal içerikleri ve Türkiye’deki orjinal yapım kütüphanesiyle ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

Her geçen gün daha da genişleyen orjinal film kütüphanemiz ve farklı türlerdeki yapımlarla zenginleşen lisanslı içeriklerimizle birlikte üyelerimizin hayatına daha fazla mutluluk katmak için çalışıyoruz. Bugün duyurusunu yeni projeler, bu çabamızın ve Türkiye’de üretilen yapımlara yönelik duyduğumuz heyecanın en net göstergelerinden biri.”

Netflix, Yeni Türk Dizi ve Film Projelerini Duyurdu

 1. Fatma
 2. 50m2
 3. Mücadele Çıkmazı
 4. 9 Kere Leyla
 5. Azizler
 6. Bir Denizaltı Hikayesi
 7. Uysallar
 8. Pera Palas’ta Gece Yarısı
 9. Kuş Uçuşu
 10. Kod Adı: Kulüp
 11. Erşan Kuneri
 12. Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?
 13. 96 Yazı
 14. Beni Çok Sev

 1) Fatma

Netflix Türkiye, Fatma adlı mini dizinin ilk görüntülerini paylaştı. Özgür Önürme’nin senaryosunu yazıp Özer Feyzioğlu ile birlikte yönetmenliğini üstlendiği Fatma adlı mini dizi de Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak gibi ünlü isimler yer alıyor.

netflix-yeni-turk-dizi-ve-film-projelerini-duyurdu-fatma

Netflix, Fatma‘nın açıklamasını, ” Sıradan bir temizlikçi olan Fatma, kayıp kocası Zafer’i ararken beklenmedik bir cinayet işler. Bu olay, onu bir “temizlikçi” olarak kendisinden hiç şüphe edilmeyen görünmez bir katile dönüştürür.” Dizinin 2021 yılında yayınlanması planlanıyor.

 2) 50m2

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği ve daha önce pek çok yapımda başarısını ispatlamış olan Burak Aksak ile Selçuk Aydemir’in yönettiği 50m2’nin başrolünde ise Engin Öztürk yer alıyor. Komedinin bol olduğu 50m2 adlı yapım, 27 Ocak 2021 tarihinde tüm dünyadaki Netflix abonelerine sunulacak.

netflix-yeni-turk-dizi-ve-film-projelerini-duyurdu-50m2

Netflix’in 50m2 için paylaşmış olduğu açıklama:

“İkinci bir şansı elde etmek kolay olur ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamaynan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinden koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir’in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil’in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge’nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkanında yaşamaya başlar. Ne kadar zorlu olsa da mahalle Gölge’yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.”

 3) Mücadele Çıkmazı

Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Atiye gibi yapımlarda imzası olan OGM Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği Mücadele Çıkmazı filminin başrolünde, Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul gibi isimler yer alıyor. Ercan Mehmet Erdem tarafından kaleme alınan filmin yönetmenlik koltuğunda ise Can Ulkay yer alacak. Mücadele Çıkmazı, 15 Mart 2021’de Türkiye ve tüm dünyada Netflix severlere sunulacak.

Netflix’in Mücadele Çıkmazı için paylaşmış olduğu açıklama:

netflix-yeni-turk-dizi-ve-film-projelerini-duyurdu-mucadele-cikmazi

” İstanbul’un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı.. Mehmet, her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, farkedemediğimiz kağıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba’dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine 8 yaşındaki Ali isimli bir çocuk düşer. Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken, bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.”

 4) 9 Kere Leyla

Başrolünde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy‘un yer aldığı Ezel Akay imzalı bir orjinal Netflix filmi 9 Kere Leyla, 4 Aralık 2020 tarihinde tüm dünyadaki Netflix kullanıcılarına sunulacak.

Netflix’in 9 Kere Leyla için paylaşmış olduğu açıklama:

netflix-yeni-turk-dizi-ve-film-projelerini-duyurdu-9-kere-leyla

” Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Kere Leyla.. Adem (Haluk Bilginer), güzeller güzeli metresi Nergis (Elçin Sangu) için Leyla (Demet Akbağ) ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verdi. Ancak Leyla’dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdı. Diğer yandan bu duruma bir çözüm bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının arasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğinin arasında kendisine ait antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Bey (Fırat Tanış) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy) ile de uğraşmak zorundadır.”

 5) Azizler

8 Ocak 2021 tarihi itibariyle Türkiye ve tüm dünyada ki Netflix abonelerine sunulacak olan Taylan biraderler filmi Azizler’in başrollerinde Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak gibi isimler yer alıyor.

Netflix’in Azizler için paylaşmış olduğu açıklama:

netflix-yeni-turk-dizi-ve-film-projelerini-duyurdu-azizler

“Gençlik yılarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder. Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonular, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.”

 6) Bir Denizaltı Hikayesi

Resmi henüz paylaşılmayan ancak şu an için Bir Denizaltı Hikayesi olarak açıklanan bu dizi projesinde başrolünde ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’u göreceğiz. ATasay Koç, Cansu Çoban, Sami Berat Marçalı ve Jason George’un yazar kadrosunu oluşturduğu dizinin yönetmenliğinde Tolga Karaçelik olacak. Aksiyon-macera türünde bir dizi olarak karşımıza çıkacak olan projenin yapımcılığını yine OGM Pictures üstlenecek.

Netflix’in Bir Deniz Altı Hikayesi için paylaşmış olduğu açıklama:

“Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamak  için bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. Her şeyin sonunda kendini, ekibini ve aslında çok daha fazlasını kurtarma yolunda başarılı olabilecek miydi?”

 7) Uysallar

Şimdilik sadece ismini bildiğimiz Uysallar dizisinin yapımcılığını Ay Yapım, senaryosunu Hakan Günday ve yönetmenliğini ise Onur Saylak üstlenecek.

Netflix’in Uysallar için paylaşmış olduğu açıklama:

“Mimar Oktay Uysal ailesinden gizli olarak bir punk hayatı sürmeye başlar. Ancak o sırada eşi, iki çocuğu ve babası da kendi gizli dünyalarını kurmanın peşindedir. Uysal ailesinin yalanlarla dolu bir evi, Oktay’ında inşa etmes igereken bir hapishanesi vardır. Ailene karşı kendin olabilmek mümkün müdür yoksa herkesin ikinci bir hayata mı ihtiyacı vardır?”

 8) Pera Palas’ta Gece Yarısı

 

Karga Seven Pictures tarafından hayata geçirilecek olan Pera Galas’ta Gece Yarısı dizisi, Charles King’in aynı adlı ödüllü kitabından uyarlanacak. Senaryosunu Elif Usman’ın kaleme alacağı dizinin yönetmenliğini ise Rise of Ottoman mini belgesel-dizi’den tanıdığımız Emre Şahin üstlenecek. Pera Palas’ta Gece Yarısı, 8 bölümlük bir mini dizi olacak.

Netflix’in Pera Palas’ta Gece Yarısı için paylaşmış olduğu açıklama:

Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.”

 9) Kuş Uçuşu

Aşk 101’in yaratıcısı Meriç Acemi tarafından kaleme alınan ve Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Kuş Uçuşu dizisinin yayın tarihi henüz açıklanmış değil.

Netflix’in Kuş Uçuşu için paylaşmış olduğu açıklama:

” X kuşağı yeni dünyayı, sosyal medyayı, yeni mecraları ve iş kollarını anlamaya çalışırken, asıl büyük değişikliğin farkında değiller. Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolun yürünme şekli bambaşka artık. Yukarılara tırmanırken, çok çalışmanın erdemine güvenmek yerine “kuş uçuşu” gitmeye çalışan Aslı’yı izleyeceğiz. Hikaye, hedefine güdümlenmiş en üstteki koltuğa oturabilmek, masadaki önemli kişi olabilmek için mücadele eden Aslı’nın yeni dünyanın yöntemleriyle kazanıp kazanmayacağını sorgulayacak.”

 10) Kod Adı: Kulüp

03 Medya’nın Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile birlikte yapımcılığını üstlendiği, Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce’nin ise yönetmenliğini üstlendiği resmi adı henüz belli olmayan Kod Adı: Kulüp adlı dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci yer alıyor.

Netflix’in Kod Adı: Kulüp için yayınlamış olduğu açıklama:

“Matilda bir yandan kızı Raşel ile ilişkisini düzeltmeye, onu Pera’nın belalı yakışıklısı Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışacak, bir yandan da gece hayatındaki meslektaşları olan cesur patronu Orhan, kıskanç yönetici Çelebi ve vizyoner sanatçı Selim’in egolarını yönetmeye uğraşacaktır. Müşteriler için cennet, çalışanlar için bir cehennem olan Kulüp, Matilda’nın gelişiyle yepyeni bir ruha bürünecek, her biri kendi hikayesinin ” öteki”si olan karakterlerimiz için bir yuvaya dönüşecektir. Belki de en güzel aile, ailesizlerin kurduğudur.”

 11) Erşan Kuneri

Bir süredir hakkında birçok haber paylaşılan Erşan Kuneri dizisinin Netflix’te yayınlanacağı, bugünkü açıklama ile bir kez daha resmileşti. CMYLMZ Fikirsanat’ın yapımcılığını üstlendiği sitkom dizinin tahmin edebileceğiniz gibi hem yazar, hem yönetmen hem de başrol koltuğunda Cem Yılmaz olacak.

Netflix’in 8 bölümlük Erşan Kuneri dizisi için paylaşmış olduğu açıklama:

“Erşan Kuneri 70’ler erotik sinemasında ortalığı kasıp kavurmaktadır. Her şey yolunda, ekyfi yerindeyken erotik sinemada nasıl başarılı olduysak başka türleri de denemeliyiz fikri ile sektörden partnerleri Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Kaya Akın, Firdevs ve Payro Kemal ile radikal bir film maratonuna koşmaya karar verirler. Erşan Kuneri, acaba Iran sinemasından, Italyan romantik dönemine mi girecek, teen slasher korkulardan, sosyal içerikli dramalara mı kayacak, Ortaçağ intikam filmlerden at mı koşturacak yoksa Hong Kong’a mı göz kırpacak?”

 12) Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yılmaz Erdoğan’ın oynadığı dönemlerde gişe rekorları kıran aynı isimli tiyatro oyununun bir uyarlaması olacak. Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? filminin yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu yer alacak. Dizinin oyuncu kadro ise Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor.

 13) ’96 Yazı

Bir başka OGM Pictures yapımı olan karşımıza çıkacak ’96 Yazı filmi, bir yaz aşkı hikayesini konu alacak. Ozan Açıktan’ın yönetmenlik koltuğuna oturacak olan filmin Haziran 2021’de tüm dünyada ki Netflix abonelerine sunulması planlanıyor.

Netflix’in ’96 Yazı için yapmış olduğu açıklama:

” Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz Aslı’ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak’ın da Aslı’yla ilgilendiğini fark eder.”

 14) Beni Çok Sev

Dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine ulaşan 7.Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin tarafından yönetilecek olan Beni Çok Sev filminin başrollerinde, Sarp Akkaya ve Songül Öden yer alacak. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel,Güner Özkul ve Ushan Çakır gibi isimler yer alacak. Filmin yayın tarihi henüz açıklanmış değil.

Netflix’in Beni Çok Sev için paylaşmış olduğu açıklama:

” Bir yandan Konya kapalı cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat, öte yandan aynı hapishanede mahkum larak yatan Musa. Bir gün Sedat’a verilen yeni görevle iki erkek Musa’yı bir günlüğüne cezaevinden çıkararak Musa’nın köyüne kızını ziyaret etmesi için yola çıkarlar. Musa 14 yıldan sonra ilk kez eski karısını, annesini ve kendisini yabancı gibi gören kızı Yonca ile karşılaşır. Baba-kız birgün boyunca ne kadar da birbirlerine yabancı olsalar da 14 yıl hiç geçmemiş gibi harika vakit geçirirler. Ama Musa’yı rahatsız eden bir durum vardır, yanlış giden birşey, bir his.. Alzheimer olan annesi gece yanına gelir ve bir anda hiç hasta olmamış gibi onu en derin yerinden vuracak acı gerçekleri açıklar. Yonca gerçek kızı değildir, kızı öldürülmüştür. Musa’nın hapishaneye dönmesi gerekir, ama ne kadar acıtsa da kızının başına ne geldiğini öğrenmek zorundadır.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu