Sinema ve Dizi Haberleri

Netflix’de sabırsızlıkla beklenen diziler!

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelin de çok fazla izleyici kitlesine sahip olan Netflix, en beğenilen dizilerin yeni sezonları izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Hangi diziler mi ? Sizler için araştırdık.

Dünya genelin de bir hayli fazla izleyici kitlesine sahip olan aynı zamanda her kategoriden dizi veya belgesel paylaşımı yapan Netflix’de en beğenilen dizilerin yeni sezonlarını sizler için araştırdık. Bu dizileri sizler için sıralalayıp önce ki sezonları hakkında bilgi vereceğiz.

 

1.Atiye

Başrollerini Beren Saat ( Atiye ) ve Mehmet Günsür‘ün (Erhan) paylaştığı, Hakan Muhafız’dan sonra Netflix imzalı ikinci Türk dizisi seyircilerle buluştu. Atiye, spiritüel yanı çok yüksek bir kadın, hayatı boyunca hep aynı sembolleri çizen bir ressam ve birgün bu sembolün Göbeklitepe‘de bulunduğuun gazete de okuyor. Bahsi geçen tepe’nin Urfa’da bulunduğunu düşünen Atiye hemen Urfa’ya doğru yola çıkıyor. Urfa’ya gittiğinde sembolün kaşifi Erhan ile tanışıyor. Atiye gittiği Göbeklitepe’de bambaşka bir gizemli kapının açıldığını ve bu gizemli kapıda ki gizemli olayların peşine düşerek tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Gizemli olayların içerisine girdikçe ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhanı arasında ki her şeyi sorgulatmaya başlayacaktır. Netflix imzalı Türk dizisi olan ATİYE‘nin 2.sezonu Eylül ayında Netflix platformunda yayınlanacak.

Atiye 1.sezon Fragmanı

2.Stranger Things 

Hawkins‘te yaşayan dört küçük çocuktan biri olan Will Byers bir gece eve dönerken ortadan kayboluyor. Annesi Joyce Byers oğlunu bulmaya çalışırken, devlet bunun üstünü örtmek istiyor ve sahte bir ceset ile olayı kapatmaya çalışıyorlar. Upside Down olarak adlandırılan bir paralel evrene geçen Will ise hikayenin şanslı isimleriden birisidir. Hem yaratıktan kaçmayı hem de evrenler arası annesiyle iletişim kurmayı başarıyor. Bu durumda annesi Joyce’u oğlunu ne olursa olsun bulmak için güçlendiriyor.

Bu olayların hemen arkasında Will’in arkadaşları Mike Wheeler,Dustin Henderson ve Lucas Sinclair dahil oluyor. Bu çocuklar arkadaşını ararken dizinin ana kahramanı Eleven isimli ürkek bir kızla tanışıyor. Tanıştıkları kızın laboratuvarda yapılan testler sonucunda telekinetik güclere sahip olduğu ortaya çıkıyor.

Stranger Things‘in, Netflix platformunda 3 sezon yayınlanmış olup yeni 4.sezon’un 30 Eylül Pazartesi günü Netflix‘de yayınlanacağını paylaşmak isteriz.

Stranger Things 4.sezon fragmanı :

3. The Witcher

The Witcher‘dan kısaca bahsetmek gerekirse, yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar,cüceler ve elfler arasında ki barış sona erer ve yeni bir ırklar arası savaş başlar. The Witcher olarak bilinen suikastçı Geralt of Rivia, vaadedilen çocuğun doğumunu beklemektedir. Bu çocuğun tüm dünyasını değiştirecek bir güce sahip olduğu söyleniyor.

The Witcher’ın 1.sezon’unu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz, dizinin 2.sezon onayı aldığı duyuruldu ancak henüz net tarih verilmezken dizi 2020 yılı içerisin de çekimlerine başlıyacağı ve dizinin yeni sezonu ise 2021 yılı içerisinde yayınlanacağını düşünüyoruz.

The Witcher Fragman :

4. The Umbrella Academy

The Umbrella Academy, milyoner mucit olan Reginald Hargreeves tarafından kurulmuş ekibin ismidir.1989 yılında hamile bile olamayan kadınlar dünyanın farklı yerlerinde toplamda 43 bebek dünyaya getiriyor.Reginald Hargreeves ise bu bebeklerden 7 tanesini dünyayı kurtarma planı için yanına alıyor. Bu şekilde The Umbrella Academy ismini alacak ekip kurulmuş olur. Daha çocuk yaşlarında kahramanlıklara imza atan ekip bir süre sonra birbirinden ayrılır ancak babaları ” Reginald Hargreeves’in ” ölümüyle birlikte hayatta kalanlar bir araya gelir.

The Umbrella Academy‘nin 2.sezonu ise 31 Temmuz 2020 tarihinde Netflix’de izleyiciler ile buluşacak. Dizinin 2.sezonu fragmanı daha yayınlanmadığı için sizlere 1.sezon fragmanını paylaşıyoruz.

The Umbrella Academy  fragman:

5. Lucifer

Cehennemin lordu olan Lucifer Motningstar, cehennemden sıkılarak terk etme kararı vermiştir. Cehennemin lordu Los Angeles‘a yerleşerek deli dolu bir hayat sürmeye başlamıştır. Yanında getirdiği şeytanlardan biri olan Maze ile birlikte bir gece klübü işleten Lucifer,dünyada beklemediği bir şekilde aşkı bulan Lucifer’in yanında sevdiği kadın öldürülmüştür. Sevdiği kadının intikamını almak isteyen Lucifer, Los angeles Polis Departmanı’nda çalışan dedektif Chloe Decker ile tanışıyor. Lucifer, normal şartlarda tüm kadınlar da cazibesi ile etkilerken bu durum Chloe Decker ‘de işe yaramamaktadır. Onu daha yakından tanımak isteyen Lucifer, özel gücünü kullanarak Los Angeles Polis Departmanı‘nda çalışmaya başlıyor. Yetenekleriyle bütün dedektifleri şaşırtan Lucifer, davaları çözme konusunda kilit kişi olmuştur. Tüm bu olaylar, Lucifer’in bastırdığı duyguların ortaya çıkmasında büyük bir pay sahibidir.

Dini açıdan çok tepki çeken Lucifer’ yeni sezonu için onay alamamıştı ancak dizinin iptal olacağını duyan izleyiciler Twitter‘da uzun bir süre gündem yaratarak dizinin yeni sezonu çekilmesini sağladılar. Dipnot olarak eklemek isteriz ki, normal şartlarda dizinin çekimleri bu yıl içerisinde başlamıştı ancak dünya genelinde ki Koronavirüs salgınından dolayı maalesef dizi çekimleri ertelendi. Dizinin yeni sezon çıkış tarihi henüz net bilgi yok.

 

Lucifer Fragman:

6. Sex Education

Netflix’in 2019 Ocak ayında izleyiciler ile buluşturduğu İngiliz komedi-drama dizisi Sex Education, dizi her ne kadar gençlik dizisi gibi görünse de aslında bir çok yetişkinin de gündeminde yer alacak konular içeriyor. Dizi de 16 yaşında bir lise öğrencisi olan Otis‘in okulda ki arkadaşlarına cinsel hayatlarıyla ilgili tavsiyeler vermesini konu alıyor. Otis’in bu konuda ki bilgilerinin kaynağı seks terapisti olan annesinden ve okulun asi kızı Maeve. Otis’in cinsel ilişki hakkında bilgi sahibi odluğunu fark eden Maave, Otis’e bir iş teklifinde bulunur.  Paraya ihtiyacı olan Maave, Otis’i bu iş teklifine ikna etmek için günlerce uğraşmaktadır. Otis ise okulda popüler olmamasından duyduğu eksikliği bu iş sayesinde kapatmaya çalışırken aynı zaman da Maeve’de ilgi duymaya başlıyor.

Sex Education’un 3.sezonu ise Ocak 2021 tarihinde yayınlanması bekleniyor.

Sex Education Fragman :

7. YOU

Netflix’de yayınlanan ve bir hayli popüler olan You dizisinin baş karakteri Joe, New York’ta bir kitapçı işletmektedir. Yakışıklı ve iyi görünümlü Joe, arkasında birçok sır barındırmaktadır. Bir gün kitapçıya gelen Beck isimli kızdan çok etkilenen Joe, önce onu sosyal medya hesaplarını takip etmeye ve daha sonrasın da onu etkilemek için teknolojinin imkanlarını kullanmaya başlıyor. Romantik bir aşk hikayesi beklentisi ile başlayan dizi, Joe’nun Beck’in hayatına takıntılı bir şekilde girmesi ile farklı bir boyut kazanıyor.

Dipnot olarak eklemek isteriz ki dizinin sezonlarını bitirene kadar başından kalkmayacağınızı ve izlerken dahi nefes almayacağınız bir dizidir. Her bölümü veya sezonu büyük bir heyecanla izleyeceğinize inanıyoruz. You 3.sezon’un onayını aldı ancak yayın tarihi henüz paylaşılmadı. Bizlerin tahmini ise 2021 yılının ilk çeyreğinde yayınlanacağını düşünüyoruz.

You, Fragman :

8. Lost İn Space

Netflix’in en çok sevilen bilim kurgu dizilerinden biri olan Lost in Space, bir uzay kolonisine doğru yol almaktayken bir aksilik sonucunda yabancı bir gezegene zorunlu iniş yapan Robinsonlar‘ın tüm engellere ve gizli tehlikelere rağmen hayatta kalmaya, gezegenden kaçmak için mücadele etmesini anlatıyor.

Lost in Space, 3.sezon bölümleri 2021 yılı içerisinde Netflix platformunda yayınlanacak. Dizinin 2.sezonunda yapılan hatalar sonucunda izleyiciler tarafında çok fazla tepki aldıktan sonra 3.sezon ile final yapma kararı alındı.

Lost İn Space Fragman :

9. Ragnarok

İnsanlığın iklimsel bir kıyametin eşiğinde olduğu yakın bir gelecekte geçen dizi, Edda adlı kurgusal bir Norveç kasabasının sakinlerine odaklanıyor. İklimsel felaketler adım adım dünyayı felakete sürüklerken, kasaba da yaşayan bir grup genç doğaüstü güçlere sahip olduklarını keşfediyor. Bu doğaüstü güçlerle birbirlerine bağlanan bir grup genç, çok geç olmadan bir araya gelip Nors mitolojisinde bahsi geçen Ragnarok’u andıran bu kıyameti durdurmalıdır.

Netflix platformunda bir hayli dikkat çeken Ragnarok dizisi 2.sezon onayını aldı ancak yayınlanma tarihi henüz netleşmiş değil. Bizlerin tahmini ise 2021 yılının ortasında 2.sezonun yayınlanacağı yönündedir.

Ragnarok Fragman :

10. Dark

Dark, ortam ve konu bakımından hafif Stranger Things‘e benziyor. Almanya’nın Widen kasabasında kaybolan bir çocuğun ardından gelişmeye başlayan bir hikaye bir anda geçmiş ve geleceğin başında dönen olaylarla beynimizi adete zorlayacak.

İnsanlığın en görkemli buluşlarının en karanlık iç güdülerle, gelgitlerle aforizmalarla desteklenmesini anlatıyor. Winden kasabasında yaşayan insanların 33 yılda bir kendini tekrar etmesi zaman içinde gelgitlerin yaşanması ve Jonas2ın önderliğinde zaman makinası kullanıp geçmişe ve geleceğe gidilmesini anlatan dizi, Bilim kurgu platformunda şiddetle tavsiye edilen bir dizi.

Yayınlandığı ilk günden beri Netfix’in en çok konuşulan dizilerinden biri olan Dark, hayranlarını üzecek olsa da son sezonu ile seyirci karşısına çıkacak. Dark‘ın son sezonu ise 27 Haziran‘da Netflix platformunda yayınlanacak.

Dark 3.Sezon Fragman :

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 2. sezon onayı verilir mi bilmiyorum ama Into The Night dizisi de çok beklenen diziler arasında ilk 10’a girer bence.

  2. Into The Night’ın yeri bizde çok ayrı, normal şartlarda Netflix’de yayınlanan bir dizi 1-2 ay içerisinde yeni sezonu ile ilgili bir açıklama yapılır ama şuan Into The Night ile ilgili resmi açıklama maalesef yok ama dizi çok ses getirdi IMDB’de 7.1 aldı inşallah en yakın zamanda 2.sezon onayını duyarız :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu