Sinema ve Dizi Haberleri

Netflix’e beklenen özellik sonunda geldi

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, 100 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyorken Netflix’e beklenen özellik sonunda geldi

netflix-beklenen-ozellik-geldi

Netflix, 100 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Netflix kullanıcıları, platforma bilgisayarları, televizyonları, akıllı telefonları yada tabletleri üzerinden rahatlıkla erişebiliyorlar ve Netflix her platformda sevilerek kullanılıyor. Yaşanan yeni bir gelişme, farklı platformlardan yarım kalan içeriklere ulaşma konusunda kullanıcıları epey rahatlatacak.

Netflix kullanıcıların en büyük rahatsız olduğu özelliklerden biri de “ İzlemeye Devam Et ” listesidir. Uygulamaya girdiklerinde daha önce izledikleri veya izleyip yarım bıraktıkları içerikleri görüyorlar ve kaldıkları yerden devam ediyorlar. Lakin izlemeye başladıktan sonra beğenmedikleri ve kapattıkları dizi veya filmleri bu listede görmeye devam ediyorlar.

Netflix’e beklenen özellik sonunda geldi

Netflix geliştiricileri, kullanıcıların zaman zaman eleştirdikleri bu özellikle ilgili düzenleme üzerinde çalıştıklarını geçtiğimiz günlerde paylaşmışlardı. Netflix kullanıcıları bugün itibariyle Android ve 29 Haziran itibariyle da iOS platformunda ki mobil uygulama üzerinden izlemeye devam et listesinde ki bir içeri istedikleri gibi silebilecekler.

Netflix, İzlemeye devam et özelliğine ekleyecekleri yeni bir seçeneğin yanı sıra, farklı bir özellik üzerinde daha çalışıyorlar. Bu özellikten kısaca bahsetmek gerekirse bir içeriğe tıklayan kullanıcılar, doğrudan dizinin ana sayfasına yönlendirilmeyecek. Bunun yerine, bir menü içerisinde söz konusu içeriğin derecelendirmesi, bölümleri ve içerikle ilgili bilgilere ulaşabilecekler. Bu şekilde bir diziye başlamadan önce dizi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu