Güncel Haberler

Netflix’e dişli rakip geldi: Amazon Prime Video Türkiye’de!

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'e dişli rakip geliyor. İşte karşınızda Amazon Prime Video!

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde popüler çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix’e dişli rakip geldi: Amazon Prime Video Türkiye’de!

netflix-disli-rakip-amazon-prime-video-turkiye

Dünya genelinde 183 milyonu aşkın üyeye sahip olan çevrimiçi dizi ve film platfomu Netflix, ülkemizde bir hayli popüler diyebiliriz. Türkiye’de sunduğu orjinal yerli dizileri ile abone sayısını arttıran platformun hali hazırda rakipsiz bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Yeni paylaşılan bilgilere göre bahsini ettiğimiz platforma dişli bir rakip geliyor. Amazon‘un video içerik servisi olarak bilinen Prime Video, ülkemizde hizmete başlayacağını duyurdu.

Netflix’e dişli rakip geldi: Amazon Prime Video Türkiye’de!

Paylaşılan bilgilere göre son zamanlara dünyaya açılacağı iddia edilen Amazon Prime Video, bunu gerçeğe dönüştürdü ve 200 ülkede faaliyete geçeceğini duyurdu. Tabi bu ülkeler arasında Türkiye‘ninde var olması bizleri memnun etti.

netflix-disli-rakip-amazon-prime-video-turkiye-1

Amazon Prime Video platformu uygun fiyatıyla kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Bahsi geçen platform için ilk 6 ay 2.99 Euro ödeyerek içeriklerine erişim sağlayabileceksiniz. İlk 6 aydan sonrası için ödemeniz gereken tutar 5.99 Euro olacak. Söylentilere göre, platform önümüzde ki zamanlarda Türkçe dil desteğini daha da arttıracağı ve orjinal içeriklere de yoğunlaşacağı konuşulanlar arasında.

Peki sizler yeni Amazon Prime Video platformunu kullanmayı tercih eder misiniz? Tabi ki ülkemizde Netflix kullanıcılarının bir hayli fazla olduğunu biliyoruz ve alışkanlık kazandığını da ancak Amazon bu platform için özel içerikler ve aboneliğini uygun fiyata sunarsa, tercih edilebilir diye düşünüyoruz.

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu