Sinema ve Dizi Haberleri

Netflix’te en çok izlenen 10 orjinal filmi sizler için sıraladık

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en büyük çevrimiçi dizi ve film yayın platformu olan Netflix’te en çok izlenen 10 orjinal filmi sizler için sıraladık. İşte en çok izlenen orjinal filmler

netflix-izlenmesi-gereken-orjinal-filmler

Zaman zaman izlenme ve abone sayıları ile ilgili istatistikleri paylaşan Netflix, şimdi de en çok izlenen 10 orjinal filmlerini açıkladı. Paylaşılan bilgilere göre Netflix aboneleri, aksiyon ve gerilim filmlerine daha çok ilgi duyuyor. Şimdi sizler için en çok izlenen 10 orjinal filmin konusu ve fragmanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Netflix’te en çok izlenen 10 orjinal filmi sizler için sıraladık

1.Extraction

Extraction senaryosunu yazan Joe Russo ve filmi birlikte yönettiği kardeşi Anthony,dizinin devamını yazmak için anlaşma yaptılar.Dizinin devamınını anlatacaklarını veya geçmiş bir hikayeyi anlatacaklarını bildiren kardeşler en kısa zamanda işe başlayacaklarını söylediler.Dizide paralı asker olarak bilinen Tyler Rake(Chris Hemsworth) rolüne geri dönmesi ve aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturan Sam Hargrave‘inde geri dönmesi bekleniliyor.Bu konu ile ilgili net bir karar senaryo tamamlanmadan önce verilmeyecek.

Çıkış tarihinden itibaren Extraction yaklaşık olarak 99 milyon kez izlenmiş bilgisin de ekleyelim.

 • Extraction Fragmanı :

  2.Bird Box

  Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu alıyor. Herşey tam beş yıl önce başlar. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmayacak. Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelir. Ailesini güvende olabilecekleri bir yere götürmenin hayalini kuran Malorie ve çocukları için artık gitmedir. Lakin bu yolculuk oldukça tehlikelidir. Tek bir hata ölümlerine sebep olacaktır. Zekalaırna ve geliştirdikleri duyma yetilerine güvenerek çıktıkları bu yolculukta Malorie ve çocukları yalnız değildir. Peki peşlerinde olanlar kim?

  Bird Box, çıkıl tarihinden itibaren yaklaşık olarak 89 Milyon kez izlenmiş.

  • Bird Box Fragmanı :

   3.Spenser Confidential

   Spenser Kanunları, bir cinayeti çözmek için birlikte hareket etmek zorunda kalan eski bir suçlu ile eski bir polisin hikayesini konu alıyor. Spenser, eski bir polis memurudur. Yıllar önce ayrıldığı Baston’a geri dönen Spenser, burada eski bir suçlu olan Hawk ile birlikte yaşamaya başlar. Hawk ile Spenser, arkalarında bıraktıkları hayattan ne kadar uzaklaşmak isteseler de kendilerini yeniden suç dolu bir dünyanın içide bulur.

   Spenser Confidential, çıkış tarihinden itibaren 85 Milyon kez izlenmiş.

   • Spenser Confidential Fragmanı :

    

   4.6 Underground

   6 Underground kenti suçlulardan kurtarmak için kendilerini ölü olarak gösterip, suçluların peşine düşen 6 kişilik milyarder grubun hikayesini konu ediyor. 2007’de başlayan uzun soluklu Transformers serisinin ünlü yönetmeni Michael Bay’ın kamera arkasına geçeceği aksiyon filminin başrolünü de Ryan Reynolds üstleniyor.

   Netflix’de film yaklaşık olarak 83 Milyon kez izlenmiş bilgisini de eklemiş olalım.

   • 6 Underground Fragmanı:

    

   5.Murder Mystery

   Murder Mystery, evliliklerini canlandırmak için tatile çıkmayı planlayan bir çiftin başına gelenleri konu ediyor. New York’a yaşayan bir polis ve karısı, evliliklerinde sönen ateşi yeniden canlandırmak için Avrupa’ya tatile gitmeyi planlar. Çift, adamın işi dolayısıyla sürekli ertelemek zorunda kaldıkları tatile sonunda çıkacak olmanın heyecanınını yaşamaktadır. Herşeyi geride bırakıp AVrupa’ya giden çift, birgün dost canlısı bir milyarderin yatında yaptığı bir partiye davet edilir. Ancak çiftin tatilleri, kendilerine gelen bu teklifi kabul etmeleriyle kabusa döner. Partide yaşlı milyarderin öldürülmesi ile herşey berbat bir hal alır. Polis ve eşi, kendilerini bu işten kurtarmak için vakit kaybetmeden cinayeti kimin işlediğini bulmak zorundadır.

   Murder Mystery, Netflixde yaklaşık 73 milyon kez izlenmiş.

    

    • Murder Mystery Fragmanı :

     6.The Irıshman

     The Irıshman, bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatına ve arka planda ABD’de kol gezen organize suç tarihine odaklanıyor. II.Dünya Savaşı’nda görev alan eski bir asker olan frank Sheeran, New York’un beş büyük mafya ailesinden biri olan Russell Bufalino için pek çok cinayet işliyor, dolandırıcılık yapıyor. Film hem İrlandalı ” The Irıshman ” lakaplı Frank Sheera’ın hayatından kesitler sunuyor hem de Amerikan tarihinin en gizemli suç olaylarından biri olan işçi lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşunu değiniyor.

     The Irıshman , Netflix’de yaklaşık olarak 64 Milyon kez izlenmiş.

     • The Irıshman Fragmanı :

     7.Triple Frontier

     Dört eski özel kuvvet askeri, maddi sıkıntıları nedeniyle Güney Amerikalı bir uyuşturucu baronundan 75 milyon dolar çalmak üzere bir araya gelir. Fakat incelikli planları kontrolden çıkarak bir kaosa sürüklenecektir.

     Triple Frontier, Netflix’te yaklaşık olarak 63 Milyon kez izlenmiş.

     • Triple Frontier Fragmanı :

     8.The Wrong Missy

     Hayallerinde ki kadın ile tanışan bir adamın hikayesini konu alıyor. Genç bir adam olan Tim Morris, sonunda kendisi için doğru kadının bulduğunu düşünüyor. Oldukça heyecanlı olan Tim, kadını daha iyi tanıyabilmek için onu şirketinin düzenlediği geziye davet eder. Ancak daveti yanlış kişiye gönderdiğini fark eden adam, uzun süredir mesajlaştığı kişinin bambaşka biri olduğunu anlar.

     The Wrong Missy, Netflix’de yaklaşık olarak 59 Milyon kez izlenmiş.

     • The Wrong Missy Fragmanı :

     9.The Platform

     The Platform, filmi her katında sadece iki kişinin bulunduğu ve çok katlı olan bir hapishanede yaşanılan sınıfsal ayrımları ve haksızlıkları anlatıyor. Hapishanede dağıtılan yemekler ilk başta en üst katta olanlara veriliyor ve artan yemekler ise bir alt kattaki kişilere gidiyor. Sistem bu şekilde ilerlerken en alt katta yaşayan kişiler açlıkla mücadele etmek zorunda kalıyor. The Platform, fili ana merkezinde kapitalist düzeni, birilerinin üzerinden geçinenleri, zengin ve yoksul arasında ki farkı, adaletsizliği ve haksızlıkları anlatmaya çalışıyor.

     The Platform, Netflix’de yaklaşık olarak 56.2 milyon kez izlenmiş.

     • The Platform Fragmanı :

     10.The Perfect Date

     Brooks Rattigan, en popüler kızla çıkmak, en iyi arabayı kullanmak ve en iyi okula gitmek isteyen genç bir adamdır. Ancak hayallerini gerçeğe dönüşterek kadar para cezası yoktur. Para kazanmak için önüne çıkan tüm fırsatları değerlendiren Brooks, bir gün genç bir kızı dansa götürmek için para alınca bunu bir işe dönüştürmeye karar verir.

     The Perfect Date, Netflix‘de yaklaşık olarak 48 Milyon kez izlenmiş.

     • The Perfect Date Fragmanı :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu