Sinema ve Dizi Haberleri

Netflix’ten büyük karar! Üyeliğiniz iptal edilebilir!

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'ten büyük karar! Üyeliğiniz iptal edilebilir

TeknoBH Google Haberler

Netflix’ten büyük karar! Üyeliğiniz iptal edilebilir! Beklenmeyen bu karar sonrasında tüm detaylar haberimizde

netflix-uyelikler-iptal-edilebilir

Tüm dünyanın Koronavirüs salgını ile mücadelesinde ki günlerde en çok değeri artan ve en çok izleyici kitlesine ulaşan Netflix oldu. Sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde insanlar en keyifli vakit geçirmenin yolunu Netflix’de buldu diyebiliriz. Bu süreçte izleyici sayısını 182 milyonun üzerine çıkarmayı başaran Netflix, ilginç bir karara imza attı.

Netflix’ten büyük karar! Üyeliğiniz iptal edilebilir!

Netflix‘ten alınan kararlar doğrultusun da hesabını aktif olarak kullanmayan kullanıcıların otomatik olarak üyelikleri iptal edileceği belirtildi. Üyeliği olanların 1 sene boyunca bir kere dahi aktif olarak kullanmadıysa üyelik hesabına e-mail gönderilecektir. Bu gönderilen e-posta içeriğinde üyeliğe devam edip edilmeyeceğine ilişkin onay maili sunulacaktır. Netflix tarafından gönderilen e-mail’e geri dönüş yapılmadığı takdirde üyeliğiniz otomatik olarak sonlandırılacaktır.

netflix-abonelikleri-iptal-mi-ediliyor

Netflix‘in bu kararından sonra aktif olarak hesabını kullanmayan kullanıcılar Netflix‘e boş yere ödeme yapmış olmayacak. Netflix tarafından alınan bu karar tamamen kullanıcıları düşünülmüş bir durum diyebiliriz. Açıkcası bu durum sinema, dizi izleme platformlarında alışılmış bir durum değil.

Netflix‘ten yapılan açıklamada aktif olarak kullanılmayan hesaplardan alınan ücretler %1 para sahip olduğu söylenildi, yaklaşık olarak 2 milyon‘a yakın kullanıcı boş yere para ödüyor. Netflix bu durumdan sağladığı kazancı kullanıcılarını düşünerekten vazgeçiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu