Mobil Haberleri

Nokia 5.4 Modelinin Tasarım Detayları FCC’de Görüntülendi

Nokia 5.4 modelinin tasarım detayları ve teknik özellikleri FCC'de görüntülendi.

TeknoBH Google Haberler

nokia-5-4-modelinin-tasarim-detaylari-fcc-goruntulendi

Nokia 5.4 modelinin tasarım ve donanım detayları FCC’de görüntülendi. Bu detayların yanı sıra önemli derece de teknik detaylar da görülüyor. İşte merak edilen tüm detaylar

HMD Global çatısı altında üretimlerine devam eden Nokia Google’ın da yatırımları sonrasında çok iyi işler çıkardığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda tanıttığı modellerin de ilgi odağı olduğu söylemek gerekir. HMD Global’e göre 3 ile 5 yıl arasında Nokia, akıllı telefon pazarının en önemli isimlerinden biri olacak. Özellikle de her bütçeye en iyi telefonu sunmaya çalışan Nokia, bu hedefte başarılı bir şekilde ilerlemek istiyor.

Nokia 5.4 Kullanıcılarına Neler Sunacak

Bu ay içerisinde tanıtılması beklenen Nokia 9.3 PureView 5G amiral gemisi modelinin tanıtımının önümüzde ki yıla ertelenmesi ile birlikte tüketiciler bir hayli hayal kırıklığına uğradı. Ancak HMD Global’ın giriş-orta segment’e hitap eden Nokia 5.4 modelinin tanıtım tarihi geri çekilmesiyle birlikte kullanıcıların ilgi odağı haline gelmeyi başardı. 2020’nin sonunda Nokia 7.3 ile piyasaya sürülmesi beklenen modelin tasarım ve teknik detayları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

nokia-5-4-modelinin-tasarim-detaylari-fcc-goruntulendi-1

FCC‘de ortaya çıkan görsellere göre, yeni modelin Nokia 3.4 modeline benzer bir tasarım olacağını söyleyebiliriz. FCC raporlarında ise TA-1340 ve TA-1333 model numarasına sahip iki adette cihaz görüntülendi. Söz konusu cihazların, Nokia 5.4’ün varyantları olacağı söylentileri mevcut. Modellerden bir tanesi 4000 mAh diğer ise 4.080 mAh batarya ile gelecek. Aynı zamanda bir model 5 GHz Wi-Fi bağlantı desteğine de sahip olmayacak. Ortaya çıkan bilgilere göre de bu modellerden bir tanesi daha uygun fiyat ile tüketicilere sunulacak.

Sızdırılan raporlara göre tasarım detayları net olmasa da, arka tarafında üçlü kamera modülünün yer alacağı, ön tarafında ise delikli ekran tasarımının bulunacağı düşünülüyor. Google destekli modellerden biri olan Nokia 5.4‘ün Google sesli asistan için bir fiziksel tuşun bulunulması gerektiği yönünde düşünceler var. 4 GB / 64 GB ve 4 GB / 128 GB iki versiyon ile gelmesi beklenen modellerin, mavi ve mor renk seçeneği olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile geleceği iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu