Mobil Haberleri

Nokia 6.3 Tasarımı ve Özellikleri Kendini Gösterdi

TeknoBH Google Haberler

HMD Global çatısı altında çalışmalarına devam eden Nokia’nın yeni modeli Nokia 6.3 tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı. İşte Detaylar

Nokia 6.3 Tasarımı ve Özellikleri Kendini Gösterdi

Akıllı telefon dünyasında uzun süredir konuşulan Nokia 6.3 ve 6.4 modellerinin render görüntüleri ve teknik özelliklerinin bir kısmı ortaya çıktı. Nokia’nın 6.3 modeli uzun bir süredir tüketiciler tarafından heyecanla bekleniyordu. Hatta Mayıs 2020 tarihinde ortaya atılan bir iddiaya göre, 2020 yılının sonunda tanıtılacağı söyleniyordu. Ancak ortaya atılan bu iddialara karşı HMD Global tarafından bir açıklama gelmedi. Haliyle de beklenen model 2020 yılının sonlarında tanıtılmadı. Giriş-orta seviyeye hitap edecek olan yeni modellerin uygun fiyatlarıyla kullanıcılar karşısına çıkması bekleniyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan Nokia 6.3 ve Nokia 6.4 modelleri hakkında ki detayları sizlere aktaralım

Nokia 6.3 ve Nokia 6.4 modelleri kullanıcılarına neler sunacak?

Ortaya çıkan görsellere ve haberlere göre, iki modelin de aynı tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz. Muhtemelen iki model arasında bazı teknik detaylar farklı olacaktır. Nokia 6.3 modelinin sızdırılan görüntülerine göre, serinin bir önceki modeli olan Nokia 6.2‘ye bir hayli fazla benzediğini söyleyebiliriz.

Cihazın ön tasarımını incelediğimiz zaman, damla çentikli bir ekran tasarımı görmekteyiz. Arka tarafında ise, serinin bir önceki modellerinden alışık olduğumuz daire içerisinde konumlandırılmış bir kamera modülü yer alıyor. Söylentilere göre Nokia 6.3 modeli, 16 MP ön kameraya sahip olacak. Arka tarafında ise 24 MP değerinde ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP makro lens ve 2 MP derinlik lensi kullanılacak. Ayrıca piyasaya sürülecek olan bir diğer Nokia 6.4 modeli de aynı kamera özelliklerine sahip olması bekleniyor.

Nokia 6.3 Tasarımı ve Özellikleri Kendini Gösterdi

Serinin bir önce ki modeli Nokia 6.2’de yer alan kamera modülünün altına konumlandırılmış parmak izi sensörünün bu iki model de kilit tuşuna konumlandırıldığını görüyoruz. Nokia 6.4 hakkında herhangi bir teknik detay bilinmiyor olsa da 6.3 modeli hakkında bazı söylentiler mevcut. Söylentilere göre Nokia 6.3 modeli, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 730 veya Snapdragon 670 yonga setini kullanacak. Aynı zamanda 3 GB RAM‘e sahip olan modelin 250 Euro civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu