Donanım Haberleri

Nokia’dan Android Tabanlı İki Yeni Televizyon Geliyor!

Teknoloji dünyasının köklü isimlerinden biri olan Nokia'dan yeni Android tabanlı iki televizyon geliyor! Yeni televizyonlar ile ilgili merak edilen bütün detaylar haberimizde.

TeknoBH Google Haberler

Gündeme daha çok akıllı telefonlar ile gelmeyi başaran Nokia’dan Android tabanlı iki yeni televizyon modeli geliyor! İşte Detaylar

nokia-android-tabanli-iki-yeni-televizyon-geliyor

HMD Global çatısı altında çalışmalarını devam ettiren Nokia, teknoloji dünyasının en köklü isimlerinden biri olarak biliniyor. Telefon dünyasındaki tecrübesini yeni nesil modelleri ile birleştiren şirket, bundan sonra ki süreçte eski günlerine geri dönmenin planlarını yapıyor. Ancak görünen o ki Nokia’nın tek planı akıllı telefonları ile başarılarını arttırmak değil. Sızdırılan bilgilere göre şirket akıllı televizyon alanında da çalışmalara başlamış. İşte sızdırılan Nokia’nın yeni akıllı televizyon modelleri ve fiyatı.

Nokia’dan Android Tabanlı İki Yeni Televizyon Geliyor!

Sızdırılan bilgilere göre HMD Global çatısı altında üretimlerine devam eden Nokia, 32 inç ve 50 inç olmak üzere iki yeni akıllı televizyon modeli üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Paylaşılan bilgiler ise bizlere bu televizyonların Android 9.0 tabanlı olacağını ifade ediyor. 32 inçlik modeli incelediğimiz zaman Full HD teknolojisinin kullanılacağı söyleniyor.

nokia-android-tabanli-iki-yeni-televizyon-geliyor-1

Nokia’nın bir diğer yeni modeli ise 50 inçlik bir ekran paneline sahip. İddialara göre Nokia bu televizyonunda JBL marka hoparlörler kullanacak. Akıllı karartma, Dolby Sudio ve DTS TruSurround özelliklerine sahip olacak. Ayrıca Netflix, Amazon Prime ve Disney Plus Hosstar gibi uygulamalar da cihazlarda kurulu olarak gelecek.

Android Tabanlı Nokia Televizyonlarının Fiyatı Ne kadar?

HMD Global çatısı altında çalışmalarına devam eden Nokia’nın Android tabanlı  32 inç ekrana sahip olan televizyonun fiyatı 300 dolar olacağı söyleniyor. Nokia’nın bir diğer 50 inçlik modelinin fiyatı ise 504 dolar olacak.

Söz konusu televizyonlarının 6 Ekim 2020 tarihinde tanıtılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu